آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۵۰۱

 • رکود یلدایی بازار خودرو

  دنیای‌اقتصاد: بازار خودرو در هفته جاری همان منوی همیشگی را داشت. رکودی که از اوسط تابستان بساط خود را در بازار پهن کرده، ظاهرا قصد رفتن ندارد. این رکود با اتفاقات و اظهار نظرهای متناقص مسوولان صنعتی کشور نه تنها روند کاهشی ندارد بلکه با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های آخر سال گسترده‌تر نیز شده است. در هر حال آنچه مشخص است بازار خودرو همواره از اتفاقاتی که در سطح کلان سیاسی و اقتصادی کشور می‌افتد، تاثیر می‌پذیرد.
 • تناقض‌گویی درباره قیمت خودرو

  دنیای اقتصاد: صفحه خودرو از این هفته و در راستای اطلاع‌رسانی بیشتر، بخشی جدید را تحت عنوان «مرور وقایع خودرویی هفته»، اضافه کرده است. در این بخش که پنج‌شنبه هر هفته منتشر می‌شود، رخدادها و اظهارنظرهای مهم درباره صنعت و بازار خودرو مرور می‌شود. در این هفته اما، هشدار دوباره درباره از بین رفتن صنعت خودرو، احتمال ترخیص خودروهای مانده در گمرک، افت تولید خودرو در آبان و همچنین انتشار اسامی هیات مدیره گروه صنعتی ایران‌خودرو، مهم‌ترین وقایع خودرویی بودند که در ادامه به مرور آنها پرداخته شده است.
 • آماده‌سازی آئودی برای برگزیت سخت

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی آئودی در حال آماده‌سازی خود برای خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه‌اروپا بدون دستیابی به یک توافق تجاری با بروکسل است. بریتانیا پس از آلمان، دومین بازار بزرگ محصولات آئودی به‌شمار می‌آید.
 • معرفی نخستین شاسی‌بلند ملی مالزی

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی پروتون نخستین شاسی‌بلند ملی مالزی را به‌صورت رسمی با حضور ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر این کشور معرفی کرد. پروتون ایکس‌۷۰ درواقع نخستین دستاورد این خودروساز پس از ادغام با یک هلدینگ چینی است که با بهره‌گیری از پلت‌فرم جیلی ان‌ال‌۳ توسط طراحان جیلی و پروتون با الهام‌گیری از المان‌ها و نشانه‌های فرهنگی و بومی مالزی تولید شده است.
 • دیدار روسای نیسان و رنو در بحران

  دنیای اقتصاد: قرار است رئیس شرکت خودروسازی نیسان و مدیر‌عامل موقت رنو با یکدیگر دیدار و گفت و‌گو کنند. این در حالی است که بازداشت کارلوس گوسن، رئیس اتحاد این دو خودروساز موجب ایجاد بحران برای این شرکت‌ها شده است.
 • برای افزایش قیمت دیر شده است

  ایرنا: رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: پس از زیان هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی خودروسازان و تعدیل نیرو در قطعه‌سازی، برای اعلام قیمت‌های جدید خودروها بسیار دیر شده است.
 • تحقیق و تفحص دوباره از خودروسازان

  فارس: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از خودروسازان کلید خورد، گفت: فروردین سال ۹۸ گزارش رسمی اجرای این طرح اعلام می‌شود. سعید باستانی با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از خودروسازان آغاز شده است، گفت: دو روز پیش اولین جلسه در این مورد برگزار شد و در این جلسه نحوه اجرایی شدن محورهای تحقیق و تفحص که پیش از این مشخص شده بود و همچنین زمان شروع به کار، مورد بررسی قرار گرفت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر