آرشیو روزنامه شماره ۴۴۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۹۵

 • چسبندگی قیمت‌ها در بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: بازار خودرو یک هفته پس از کلید خوردن شبه آزادسازی، همچنان در رکود به سر می‌برد، با این حال در مقابل ریزش قیمت مقاومت می‌کند. اواخر هفته گذشته بود که ایران خودرو قیمت پنج محصول خود را طبق فرمول جدید (پنج درصد زیر حاشیه بازار) تعیین و برای آنها فروش فوری نیز گذاشت. هرچند وزارت صنعت و ایران‌خودرو اصرار دارند افزایش قیمت رخ داده، فعلا تنها مشمول خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان و محصولات غیر سواری است، اما به‌نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک، قیمت سایر خودروهای داخلی نیز افزایشی قابل‌توجه و شاید حتی طبق فرمول «پنج درصد زیر حاشیه بازار» خواهند داشت.
 • نسخه جدید برای قیمت‌گذاری خودرو

  دنیای‌اقتصاد: تعیین قیمت خودرو همچنان در ابهام به‌سر می‌برد و این شرایط سبب شده تا شرکت‌های خودروساز و مصرف‌کنندگان بلاتکلیف بمانند. بعد از افزایش قیمت ۴ محصول ایران خودرو، اظهارنظرهایی از سوی مسوولان صنعتی کشور مطرح شد. حال آنکه تمام این اظهارنظرها حاوی دو نکته اساسی بود و آن تاکید بر نقش سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار در تعیین قیمت خودرو و همچنین تاکید بر این مساله که این سازمان مشغول کار کارشناسی به‌منظور تعیین قیمت خودروهایی است که پیش از این شورای رقابت مسوول قیمت‌گذاری آنها بوده است.
 • احتمال کاهش تعرفه‌های خودرو در چین

  دنیای اقتصاد: خبرگزاری بلومبرگ به نقل از چند منبع آگاه گزارش کرد که چین درصدد است تعرفه تجاری بر واردات خودروهای ساخت آمریکا را کاهش دهد؛ امتیازی که به‌نظر می‌رسد از سوی دونالد ترامپ در جریان مذاکرات با شی جین‌پینگ، همتای چینی او به دست آمده است.
 • همکاری نیسان و رنو در پرونده گوسن

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی نیسان‌موتور نخستین گام جامع خود را برای در جریان قرار دادن رنو در مورد جزئیات اتهامات کارلوس گوسن، رئیس پیشین این دو شرکت برداشته است.
 • تقلب فولکس واگن

  بنابر گزارش رسانه‌های آلمانی، دادستان‌های آلمانی در پی راهی برای شکایت از فولکس واگن به خاطر فروش شش هزار و ۷۰۰دستگاه خودروی آزمون پیش تولید به‌عنوان مدل‌های جدید یا کار کرده در اروپا و آمریکای شمالی هستند.
 • پیش‌فروش سایپا از امروز

  شرکت سایپا مرحله جدید پیش‌فروش محصولات خود را ویژه آذرماه ۹۷ از امروز آغاز می‌کند. در این طرح فروش، خودروهای سایپا ۱۱۱ و سایپا ۱۳۱ با پیش پرداخت ۱۱ میلیون تومان و تیبا ۲ با پیش پرداخت ۱۵ میلیون تومان به فروش خواهد رسید. زمان تحویل این خودروها هم تیر، مرداد، شهریور و مهر ۹۸ است. مطابق اطلاعیه شرکت سایپا سود مشارکت در این طرح ۱۵ و سود انصراف ۱۲ درصد است. قیمت نهایی محصولات هم با مطابق با نرخ روز شرکت محاسبه می‌شود.
 • طرح ساماندهی خودرو به صحن مجلس می‌رود

  ایسنا: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح ساماندهی صنعت خودرو در نوبت بررسی در جلسه علنی است، گفت که این طرح در کمیسیون صنایع تغییرات زیادی کرده و از هدف اصلی خود دور شده است.
 • سرمایه‌گذاری دایملر در باتری خودروهای برقی

  ایسنا: دایملر سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که قصد دارد با اختصاص ۲۰ میلیارد یورو به خرید باتری‌های مخصوص خودروهای الکتریکی بپردازد. براساس گزارش رویترز، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود به این منظور رونمایی کرده‌اند.

بیشتر