آرشیو روزنامه شماره ۴۴۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۷۵

 • هیاهوی قطعه‌سازان در سکوت خودروسازها

  دنیای اقتصاد: این روزها در سکوت محض خودروسازان، این قطعه‌سازها هستند که پرچم آزادسازی قیمت را در دست گرفته و به‌واسطه برگزاری جلسات مختلف با مسوولان مربوطه، به‌دنبال افزایش قیمت خودروهای داخلی هستند.
 • مانعی در مسیر اجرای خروج فرسوده‌های سنگین

  دنیای اقتصاد: سه ماه دیگر، طرح ابر پروژه اسقاط خودروهای سنگین یکساله می‌شود. در طرح یاد شده قرار بود ۲۰۲ هزار دستگاه خودروی فرسوده سنگین تا پایان عمر دولت دوازدهم از رده خارج شود. حال با توجه به شرایط حاکم براقتصاد کشور، این طرح به کندی پیش می‌رود.
 • آغاز به کار تسلا در چین از ۲۰۱۹

  دنیای‌اقتصاد: اوایل سال جاری میلادی بود که تسلاموتورز با مقامات شانگهای به توافقی در رابطه با راه‌اندازی یک کارخانه اختصاصی تولید خودروهای تسلا دست یافتند که این نخستین کارخانه این خودروساز خارج از خاک ایالات متحده آمریکا خواهد بود.
 • امیدواری خودروسازان برای لغو تعرفه‌ها

  دنیای اقتصاد: خودروسازان بسیاری اعم از شرکت‌های فورد، بی‌ام‌و، دایملر و جنرال موتورز از اعمال قانون افزایش تعرفه‌های واردات خودروهای تولید شده در خارج از خاک ایالات‌متحده آمریکا ابراز نگرانی کرده و اعلام کرده‌اند که امیدوارند دور جدید قانون افزایش تعرفه‌های گمرکی از سوی ترامپ اجرا نشود.
 • فناوری جدید خودروهای بی‌ام‌و

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان به تازگی از نسخه ۲۰۱۹ پلاگین هیبریدی جدیدترین مدل سری ۳ خودروی ای۳۳۰ رونمایی کرده است که به فناوری جدید «ای درایو» مجهز است.
 • واردات خودرو در کنار آزادسازی قیمت‌ها

  خانه ملت: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید آزادسازی قیمت خودروهای تولید داخل و واردات آزاد خودرو در کنار یکدیگر دیده شوند، خودروسازان باید با سایر محصولات وارد رقابت شوند. سعید باستانی درباره افزایش قیمت محصولات تولید داخل و درخواست آزادسازی قیمت‌ها توسط خودروسازان اظهار کرد: درخصوص خودروسازان بارها این را اعلام کرده‌ام که با وضعیت کنونی قادر به ادامه فعالیت در صنعت خودرو نیستیم.
 • دلیل انحصار دولت در خودروسازی

  مهر: سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار کرد: علت نابسامانی‌ها در صنعت خودرو، مالکیت دولتی خودروسازان است چرا که خودروسازی در انحصار دولت است و دولت نمی‌تواند کارآمد آن را مدیریت کند. ولی داداشی گفت: در حال حاضر هیچ رقابتی بین خودروسازی داخلی و دیگر کشورها وجود ندارد که این مساله منجر به عقب‌ماندگی صنعت خودرو شده است.
 • ترس خودروسازان آمریکایی از تبعات جنگ تجاری

  تسنیم: صنعت خودروی آمریکا می‌ترسد سیاست تعرفه‌ای دولت این کشور که بر خودروهای چینی و آلومینیوم و استیل وارداتی وضع شده، تاثیر منفی بر بازار خودرو آمریکا بگذارد.

بیشتر