آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۶۵

 • کلید قفل واردات در جیب کیست؟

  دنیای اقتصاد: بیش از ۱۳۰ روز از توقف واردات خودرو به کشور می‌گذرد، این در شرایطی است که با وجود تغییر سکاندار وزارت صنعت، هیچ چشم‌انداز روشنی برای رفع ممنوعیت واردات آن هم در آینده نزدیک تصور نمی‌شود. پیش از این بسیاری از واردکنندگان خودرو امید داشتند که با تحولات مدیریتی در وزارت صمت، تغییراتی نیز در روند کنونی واردات خودرو شکل بگیرد، حال آنکه آخرین اظهار نظر رحمانی در مورد واردات خودرو گویای آن است که ظاهرا اراده‌ای برای تغییر مسیر ورود خودرو به کشور وجود ندارد.
 • شورای رقابت همچنان مدعی قیمت‌گذاری خودرو

  دنیای اقتصاد: با وجود آنکه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان رسما تغییر مرجع قیمت‌گذاری خودرو را تایید کرد، گویا شورای رقابت هنوز هم خود را مسوول تعیین قیمت دانسته و قصد تشکیل جلسه برای بررسی قیمت‌های جدید را دارد.
 • عرضه خودروی پلاگین هیبرید بی‌ام‌و

  دنیای اقتصاد: شرکت آلمانی بی‌ام‌و قصد دارد خودروی پلاگین هیبریدی سری ۳ خود را در سال ۲۰۱۹ میلادی روانه بازارهای جهانی کند.
 • افتتاح مرکز فنی جگوار در مجارستان

  دنیای اقتصاد: جگوار لندروور درصدد است تا همکاری خود را با قطعه‌سازان در اروپای‌شرقی و مرکزی افزایش دهد، از این‌رو این خودروساز بنا دارد تا یک مرکز فنی را در مجارستان دایر کند.
 • کاهش فروش خودرو در کانادا

  دنیای اقتصاد: فروش خودرو در کانادا برای هفتمین ماه متوالی در اکتبر نیز کاهش داشت. یکی از شاخص‌های اصلی این موضوع، کاهش تقاضا به‌دلیل افزایش نرخ بهره بانکی در این کشور است. در این ماه مجموع فروش خودرو در کانادا به ۱۶۱ هزار و ۱۲۵ دستگاه رسید که این میزان نسبت به اکتبر سال گذشته ۹/ ۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد. بانک کانادا برای پنجمین‌بار در ۱۵ ماه اخیر نرخ بهره‌های بانکی را افزایش داده است تا تورم را مهار کند.
 • فرصت دو ماهه برای ارتقای استاندارد

  ایسنا: خودروسازان کمتر از ۶۰ روز فرصت دارند تا از ابتدای دی‌ماه بزرگ‌ترین پروژه استاندارد خودرویی یعنی مرحله سوم طرح «استانداردهای ۸۵‌ گانه خودرویی» را اجرایی کنند. اسفند سال گذشته بود که سازمان ملی استاندارد ایران از افزایش تعداد استانداردهای خودرویی از ۵۵ به ۸۵ مورد خبر داد و اعلام کرد براساس تفاهم‌نامه‌ای بین این سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت، ارتقای این استانداردها از نظر تعداد و کیفیت مطرح شده است.
 • تداوم کسری قطعات خودرو

  ایرنا: با وجود تلاش دولت برای رفع مشکلات قطعه‌سازی، کارشناسان می‌گویند کمبود مواد اولیه و افزایش قیمت‌ها سبب شده قطعه‌سازان نتوانند برنامه‌های خود را در موعد مقرر به انجام برسانند و کسری قطعات خودروها در خط تولید همچنان ادامه دارد. در این مورد، محمدرضا نجفی‌منش رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی اظهار کرد: تاکنون بیش از نیمی از خودروهای دارای کسری قطعه، تکمیل و به مشتریان عرضه شده‌اند. به گفته وی، دلیل اصلی تداوم کسری قطعات به وضع نامناسب نقدینگی قطعه‌سازان و قیمت‌های پایین قطعات بر می‌گردد.
 • خودروهای بورگوارد در گمرک

  گروه بنگاه‌ها: واردکننده خودروهای بورگوارد به مشتریان خود اطلاع داد که به‌رغم واردات این خودروها در گمرک ایران همچنان اجازه ترخیص آنها را ندارد. شرکت کیان موتور وارنا اعلام کرد: خودروهای بورگوارد BX۷ و BX۵ که با اخذ تمام مجوزهای قانونی پیش‌فروش و به گمرکات کشور وارد شده‌اند، بیش از ۴ ماه است که در انتظار رفع ممنوعیت واردات خودرو و ترخیص جهت تحویل به خریداران هستند.

بیشتر