آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۶۳

 • آزادسازی قیمت منجی خودروسازان می‌شود؟

  دنیای اقتصاد: نوسانات قیمتی ارز از فروردین اثر منفی بر بازارهای کشور گذاشت؛ به‌طوری‌که تعادل عرضه و تقاضا تحت‌تاثیر نرخ ارز دچار آشفتگی و به‌هم‌ریختگی شد. در این بین بازار خودرو نیز بی‌نصیب از آشفتگی ارزی نبود به‌طوری‌که با توجه به تقاضای بالا، عرضه به پایین‌ترین سطح خود طی چهار سال گذشته رسید. اما خودروسازان کمبود عرضه را ناشی از دو عامل می‌دانستند اول مصائب تحریم‌های یکجانبه ایالات‌متحده آمریکا علیه این صنعت و عامل دیگر، مشکلات گمرکی در ترخیص به موقع مواد اولیه مورد استفاده در صنعت قطعه‌سازی و قطعات مورد نیاز خطوط تولیدی.
 • پروسه جدید قیمت‌گذاری خودرو

  دنیای اقتصاد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور در شرایطی تغییر مرجع قیمت‌گذاری خودرو را تایید کرد که با توجه به برنامه این سازمان و ستاد تنظیم بازار، به‌نظر می‌رسد تعیین قیمت خودروهای تولید داخل کماکان در دور باطل قبلی ادامه خواهد یافت.
 • کاهش فروش خودرو در فرانسه

  دنیای اقتصاد: آمارها نشان می‌دهد که میزان ثبت‌سفارش برای خودرو در فرانسه در ماه اکتبر تا ۵/ ۱ درصد کاهش داشته است. این کاهش میزان تقاضا در حالی به ثبت رسید که از ابتدای ماه سپتامبر مقررات سختگیرانه‌ای برای کاهش آلایندگی خودروهای سبک در اروپا اجرایی شده است.
 • ساخت خودروهای برقی هوندا در چین

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی هوندا‌موتور با همکاری گروه خودروسازی گوانژو قرار است ۳/ ۳ میلیارد یوآن معادل ۴۷۷ میلیون دلار را برای افزایش ظرفیت تولید خودروهای برقی و نسل جدید خودروها سرمایه‌گذاری کنند تا بتوانند پاسخگوی نیاز فزاینده بازار چین باشند. شرکت خودروسازی گوانژو اعلام کرده است که در پی این سرمایه‌گذاری مشترک با هوندا انتظار می‌رود تا ۱۷۰ هزار دستگاه در سال به ظرفیت تولید خودروهای برقی این شرکت افزوده شود. قرار است این افزایش ظرفیت از طریق نوسازی و ساخت تاسیسات و بازطراحی مدل‌های کنونی ایجاد شود.
 • افزایش فروش خودروسازان کره‌ای

  دنیای اقتصاد: بنابر گزارش‌ها میزان فروش داخلی خودروسازان کره‌ای در ماه اکتبر با افزایش روبه‌رو بوده است و این موضوع می‌تواند امید آنها را برای دستیابی به هدف فروش سالانه خود افزایش دهد. فروش محصولات پنج خودروساز کره‌ای از جمله هیوندای، کیا، جی‌ام‌ کره، سانگ‌یانگ و رنو‌سامسونگ با ثبت ۱۳۹هزار و ۹۵۷دستگاه در ماه اکتبر نسبت به سال ۲۰۱۷ با رشد ۶/ ۲۳ درصدی مواجه شده است.
 • رشد نقدینگی موردنیاز خودروسازان

  ایسنا: دبیر انجمن خودروسازان گفت: در درجه اول توقع ما از وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت این است که اجازه دهد خودروسازان مانند همه جای دنیا، خود تعیین‌کننده قیمت باشند.
 • بیکاری بزرگ در قطعه‌سازی

  ایسنا: دبیر انجمن قطعه‌سازان خودرو با بیان اینکه فروش قطعه با قیمت‌های پایین اصلا برای قطعه‌سازان به صرفه نیست، گفت: اگر مشکلات قطعه‌سازان ادامه پیدا کند حجم بیکاری در این صنعت افزایش بیشتری خواهد داشت.
 • تداوم زیان خودروسازان از جنگ تجاری

  ایسنا: تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا در ماه مارس سال‌جاری میلادی پس از آن افزایش یافت که ترامپ تعرفه‌های وارداتی را بر فولاد و آلومینیوم اعلام کرد. از آن زمان تاکنون واشنگتن و پکن چند دور تعرفه‌های تلافی‌جویانه علیه یکدیگر وضع کردند؛ به‌طوری‌که رایزنی‌های تجاری دوجانبه تاکنون در متوقف کردن این جنگ تجاری ناکام بوده است.

بیشتر