آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۲۸

 • تولید خودروسازان روی ریل نزول

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار تولید خودروهای سواری را در پنج ماه ابتدایی امسال اعلام کرد و طبق آن مشخص شد که بیشتر محصولات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش تیراژ مواجه شده‌اند.بنابر آمار اعلامی، ایران خودرو، سایپا و پارس‌خودرو به‌عنوان سه خودروساز اصلی کشور، در مجموع ۴۳۴ هزار و ۷۰۷ دستگاه انواع محصولات سواری را طی پنج ماه ابتدایی امسال تولید کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۶/ ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.
 • ابهام در خروج فولکس‌واگن از ایران

  دنیای اقتصاد: شرکت فولکس‌واگن حاضر به تایید خبر پنج‌شنبه گذشته خبرگزاری بلومبرگ مبنی‌بر خروج این شرکت از بازار ایران نشد.
 • افزایش فروش رنو و فولکس‌واگن

  دنیای اقتصاد: شرکت‌های خودروسازی رنو، گروه فولکس‌واگن و فیات‌کرایسلر در ماه آگوست افزایش ۳۰ درصدی فروش محصولات خود را در اروپا تجربه کرده‌اند. این افزایش فروش درپی آن رقم خورد که شرکت‌های خودروسازی پیش از وضع قوانین جدید آلایندگی اتحادیه‌اروپا خودروهای خود را با تخفیف قابل‌توجهی به خریداران عرضه می‌کنند.
 • تمرکز پژو بر تولید خودروهای هیبریدی

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی پژو‌سیتروئن از دولت فرانسه درخواست کرده‌است تا مشوق‌های خرید برای خودروهای هیبریدی پلاگین را در میان مشتریان فرانسوی ترویج دهد. این درحالی است که پژو در حال افزایش تولید خودروهای هیبریدی پلاگین خود است تا بتواند از مانعی همچون مقررات آلایندگی اتحادیه‌اروپا عبور کند. این مقررات از ابتدای ماه جاری میلادی عملی شده‌ است.
 • اندرویدی شدن خودروهای نیسان و رنو

  دنیای اقتصاد: گفته می‌شود نسل بعدی خودروهای رنو، نیسان و میتسوبیشی به سیستم‌عامل اندروید گوگل تجهیز خواهند شد. به‌تازگی گروه خودروسازی آلیانس که شامل شرکت‌های رنو فرانسه، نیسان و میتسوبیشی ژاپن می‌شود، اعلام کرده است که محصولات بعدی خود را به سیستم عامل اندروید گوگل مجهز خواهد کرد تا بتواند خدمات مربوط به اطلاعات و سرگرمی بهتری را برای مشتریانش ارائه و عرضه کند.
 • کاهش ۵۰ درصدی فروش رنو به ایران در اولین ماه تحریم

  تسنیم: فروش رنو فرانسه به ایران در نخستین ماه بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه صنعت خودروی ایران نصف شد و به ۷ هزار و ۶۲۶ دستگاه رسید.شرکت خودروسازی رنو فرانسه اعلام کرد در هشتمین ماه سال‌جاری میلادی ۷ هزار و ۶۲۶ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده است.
 • آمار جدید از تیراژ خودروهای تجاری

  دنیای اقتصاد: مرداد امسال تولید انواع خودروهای تجاری سبک و سنگین در کشور روندی نزولی داشت؛ به‌نحوی‌که اتوبوس و کامیون و وانت با کاهش تیراژ در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته مواجه شدند.

بیشتر