آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۴۲۶

 • سرنوشت مدیران بازنشسته خودرویی

  دنیای‌اقتصاد: رئیس مجلس شورای اسلامی غروب شنبه بالاخره در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری، اصلاحیه «قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» را برای اجرا به دولت ابلاغ کرد، قانونی که دامان برخی مدیران مرتبط با صنعت خودروی کشور را نیز خواهد گرفت.
 • ترخیص ۱۴ هزار خودرو در انتظار دستور رئیس‌جمهوری

  دنیای اقتصاد: ممنوعیت واردات خودرو به کشور که از اواخر خرداد سال‌جاری به اجرا گذاشته شد، از همان ابتدا هم مخالفان زیادی داشت و آنها نسبت به عواقب آن هشدار می‌دادند. با این حال، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری به مناسبت روز صنعت و معدن و به فاصله ۱۰ روز پس از اجرایی شدن ممنوعیت ورود خودرو به کشور، اعلام کرد، ممنوعیت واردات خودرو تا پایان سال‌جاری ادامه خواهد داشت. این در شرایطی است که از یک ماه گذشته، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین فعالان حوزه واردات، جسته و گریخته خبر از رفع قریب‌الوقوع ممنوعیت ثبت‌سفارش خودرو به کشور داده‌اند.
 • برنامه بی‌ام‌و برای باتری‌های خودرو

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان اعلام کرد در راستای افزایش امنیت ساخت باتری خودروهای برقی خود و کاهش هزینه آنها برای مصرف‌کنندگان بنا دارد همکاری خود را با شرکت‌های حفر معدن گسترش دهد.
 • رشد چشمگیر فروش کراس‌اوور در اروپا

  دنیای اقتصاد: خودروهای کراس‌اوور و شاسی‌بلند یک‌سوم سهم فروش خودرو در اروپا را طی نیمه نخست سال‌جاری برای اولین بار به خود اختصاص داد. این در حالی است که تنها سه بخش دیگر از خودروها با رشد فروش مواجه بوده‌‌اند. از ماه ژانویه تا ژوئن و درپی افزایش ۶۱ درصدی تقاضاها برای خرید نسل دوم نیسان لیف، فروش خودروهای برقی در این مدت با ثبت رقم ۱۰۵هزارو ۷۳۶ دستگاه با رشد ۷/ ۳۷ درصدی روبه‌رو بوده‌است.
 • کاهش فروش خودروسازان ژاپنی در آمریکا

  دنیای اقتصاد: میزان فروش سه خودروساز ژاپنی تویوتا، هوندا و نیسان که همگی به تولید خودروهای سدان معروف هستند با افت فروش بازار آمریکا در ماه آگوست مواجه شده‌اند. به گزارش رویترز کاهش فروش محصولات این خودرسازها تا بیش از ۳۰‌درصد بوده است. همچنین مجموع فروش خودروهای سایز متوسط با کاهش ۶/ ۱۵ درصدی به تعداد ۱۳۰ هزار دستگاه در این مدت رسیده‌است.
 • شروط جدید طرح فروش ایران‌خودرو

  ایکوپرس: معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو اعلام کرد: ایران‌خودرو در راستای محدود کردن ثبت‌نام به خودرو اولی‌ها یا افراد فاقد خودرو، با اعتماد به مشتریان تکمیل فرم خود اظهاری را در برنامه قرار داده است. مصطفی خان‌کرمی گفت: طرح پیش‌فروش ویژه ۴۰ هزار دستگاهی برخی از محصولات این شرکت پس از اخذ مجوزهای لازم به‌زودی اجرا خواهد شد. وی ادامه داد: در این ثبت‌نام علاوه بر شرایط محدودکننده قبلی، لیست کد ملی مشتریانی که در پیش‌فروش اخیر سایپا موفق به ثبت‌نام شده‌اند، از شرکت سایپا اخذ و بنابراین امکان ثبت‌نام آنها وجود نخواهد داشت.
 • راهکار ایجاد ثبات قیمتی در بازار خودرو

  ایرنا: رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور پیشنهاد تعیین قیمت خودروها را در حاشیه بازار مطرح کرد و گفت: با این اقدام فضای کنونی حاکم بر بازار خودرو و افزایش قیمت‌های بی‌رویه شکسته می‌شود. محمدرضا نجفی‌منش اظهار کرد: چنین اقدامی در سال ۱۳۷۶ انجام شد. در آن سال تعیین قیمت‌ها در حاشیه بازار، به ثبات قیمت خودرو برای حدود یک دهه منجر شد.
 • یارانه ۲۳ هزار میلیارد تومانی به گازوئیل

  مهر: مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به پرداخت ۲۳ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان به گازوئیل گفت: با جایگزینی گاز به‌جای گازوئیل، صرفه‌جویی‌هایی در این زمینه انجام شده است. محسن دلاویز اظهار کرد: البته طرح‌ها و اقدامات مناسبی در زمینه جایگزینی گاز به‌جای گازوئیل انجام شده است که ثمراتی را نیز در پی داشته است. در نتیجه این جایگزینی شاهد کاهش ۱۷‌درصدی مصرف گازوئیل در بخش حمل‌و‌نقل و کاهش ۴۰‌درصدی مصرف این فرآورده در حوزه نیروگاهی بودیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر