آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۸۹

 • ابرپروژه اسقاط در پیچ تند تحریم

  دنیای اقتصاد: دولت در شرایطی عزم خود را برای اسقاط حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده جزم کرده که با آغاز دور اول تحریم‌های آمریکا علیه ایران از اوایل هفته آینده، مسیر اجرای این ابرپروژه بسیار ناهموار شده است.
 • تغییر جغرافیای مبادی ورود خودرو به کشور

  دنیای اقتصاد: امارات تا پیش از حذف گری‌مارکت‌ها از چرخه واردات در صدر مبادی وارداتی خودرو به کشور قرار داشت. با حذف این شرکت‌ها از گردونه واردات، شرکت‌های رسمی، سهم اعظم واردات را به خود اختصاص دادند.
 • انتقاد از سیاست خودرویی جدید مالزی

  دنیای اقتصاد: روز دوشنبه ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی اعلام کرده بود که این کشور احتمالا محدود کردن واردات خودرو‌های خارجی را در راستای حمایت از «صنعت نوپا» خودروسازی خود در دستور کار قرار می‌دهد، خبری که موجی از انتقادها را در پی داشت.
 • انتشار گزارش جهانی خودرو

  دنیای اقتصاد: دیروز خوآن مانوئل هررا، اقتصاددان بانک چندملیتی کانادایی «اسکوتیابانک» نتایج بررسی جامع خود در حوزه خودرو را با عنوان «گزارش جهانی خودرو» منتشر کرد. در این گزارش که نتایج بررسی‌های این اقتصاددان درباره بازار خودروی جهان است چنین آمده است: در نیمه نخست سال ۲۰۱۸، فروش خودروی جهان با قدرت به رشد خود ادامه داد.
 • پیش‌بینی افزایش سود هوندا

  دنیای اقتصاد: دیروز، شرکت خودروسازی هوندا موتور پیش‌بینی خود از سود کل سال جاری‌اش را افزایش داد. این اقدام شرکت هوندا پس از آن صورت گرفت که این خودروساز افزایشی غیرمنتظره را در درآمدهای فصلی خود شاهد شد. این افزایش ناشی از افزایش فروش در آمریکای شمالی و افزایش فروش موتورسیکلت در آسیا بود.
 • تولید محصولات رنو متوقف نمی‌شود

  ايسنا: رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی تاکید کرد تولید محصولات رنو متوقف نخواهد شد.
 • جزئیات اعلام جرم قاچاق علیه واردکنندگان خودرو

  تسنیم: بعد از نهایی‌شدن تحقیقات در پرونده تخلفات ثبت‌سفارش خودرو، علیه ۵۳ شرکت واردکننده با ۱۲۴ اظهارنامه وارداتی، مدیران و عوامل دخیل در فساد مذکور اعلام جرم صورت گرفته است.
 • فرآیند فروش مزدا ۳ در انتظار تایید نهایی

  ایرنا: سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: براساس بررسی‌های مقدماتی پیرامون شیوه فروش خودروی مزدا ۳، هنوز تخلفی احراز نشده است اما این به منزله تایید نهایی فرآیند فروش نیست.
 • داتیس خودرو در انتظار دریافت لوح فعالیت

  گروه بنگاه‌ها: شرکت داتیس خودرو که بالغ‌بر هجده ماه پیش صلاحیت و نمایندگی خود را از شرکت هایکو آلمان دریافت کرد، بعد از فرازونشیب‌های بسیار موفق شد مجوز فعالیت خود را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کند. به گزارش روابط عمومی شرکت داتیس خودرو، امیرحسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت در نامه‌ای به رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان با استناد به گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مبنی‌بر اینکه «شرکت داتیس خودرو قادر به ارائه خدمات پس از فروش به خودروهای سواری با نام تجاری HEICO SPORTIV در قالب مدل های مندرج در پیوست گزارش است» دستور صدور لوح را داد. براساس این نامه شرکت داتیس خودرو نماینده رسمی هایکو آلمان است و مجوز فعالیت دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر