آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۷۷

 • گره کور تحویل خودروهای وارداتی

  دنیای‌اقتصاد: بازار خودروهای وارداتی روزهای خوبی را سپری نمی‌کند. فعالان بازار از کسادی کسب‌و‌کار خود شکایت دارند در مقابل مشتریان خودروهای خارجی با توجه به افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها، میلی به حضور در بازار و خرید ندارند. نوسانات بازار ارز که از زمستان سال گذشته آغاز شد و همچنان ادامه دارد در کنار حضور سرمایه‌های سرگردان که از حدود یک ماه پیش در بازار خودرو اتراق کرده است را می‌توان دو عامل تاثیرگذار بر افزایش قیمت خودروهای وارداتی دانست. البته سیاست‌های دولت در بخش ارزی و محدودیت‌هایی که از ۲۱ فروردین‌ماه سال جاری در ارتباط با اعمال نرخ یکسان‌سازی، در دستور کار قرار گرفت، سبب شد تا تامین ارز برای واردات تنها از طریق سامانه نیما ممکن شود. البته این اقدام بیش از پیش بر آشفتگی‌های بازار خودروهای وارداتی افزود. از سوی دیگر، حدود دو هفته پیش انتشار لیست وارد‌کنندگانی که ارز دولتی دریافت کرده بودند، با موج انتقادها از سیاست‌گذاران بخش ارزی کشور مواجه شد و وارد‌کنندگانی که این ارز را دریافت کردند، به سوء استفاده از بیت المال متهم شدند.
 • افزایش تیراژ خودروسازان خصوصی در بهار

  دنیای اقتصاد: آمار تولید خودروهای داخلی طی سه ماه نخست امسال در شرایطی اعلام شد که طبق آن، تیراژ محصولات متعلق به بخش خصوصی خودروسازی کشور در مقایسه با بهار سال گذشته افزایش یافته است.
 • تویوتا خواستار توقف سیاست تعرفه‌‌ای آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی تویوتا خواستار توقف سیاست تعرفه‌ای رئیس‌جمهوری آمریکا شد. به گزارش نشریه دالاس نیوز کریس نیلسن، مدیر کسب‌و‌کار تویوتا در آمریکای شمالی در نامه‌ای به دو تن از سناتورهای آمریکایی از آنان خواست «اعمال تعرفه بر واردات خودرو را متوقف کنند.»
 • برنده قرارداد بی‌ام‌و و برلیانس

  دنیای اقتصاد: بخش قابل‌توجهی از مبلغ سرمایه‌گذاری بی‌ام‌و در برلیانس به‌صورت پیش‌پرداخت در اختیار شرکت چینی کاتل قرار گرفته است. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان باتری خودروهای برقی در چین است. به گزارش رویترز مبلغی معادل ۴۲۰ میلیون دلار بابت قرارداد بلندمدت همکاری برلیانس و بی‌ام‌و به کاتل پرداخت شده است.
 • رشد فروش داچیا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی داچیا، زیرمجموعه رنو که مقر اصلی آن در رومانی واقع شده است، در نیمه نخست سال‌جاری بیش از ۳۷۸ هزار دستگاه خودرو فروخت. به گزارش رومانیا اینسایدر فروش داچیا در سراسر جهان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نزدیک ۴/ ۱۳ درصد افزایش یافته است و نقش قابل‌توجهی در ثبت رکورد رشد ۸/ ۹ درصدی فروش شرکت رنو ایفا کرده است.
 • ممنوع‌الخروجی مسوولان وزارت صنعت به‌دلیل پرونده واردات خودرو

  مهر: رئیس‌کل دادگستری استان تهران از احضار تعداد دیگری از مسوولان وزارت صنعت و معدن، طی روزهای آینده در ارتباط با پرونده واردات خودرو خبر داد.غلامحسین اسماعیلی گفت: در رابطه با پرونده واردات خودرو، تعدادی از مدیران و مسوولان وزارت صنعت ممنوع‌الخروج شدند.وی از احضار تعدادی از مدیران این وزارتخانه خبر داد و افزود: تعدادی در یکی دو روز گذشته احضار شدند و احضار‌ها و بررسی‌ها در این پرونده همچنان ادامه دارد.اسماعیلی ادامه داد: علاوه‌بر این، مدیران برخی شرکت‌های واردکننده خودرو احضار شده‌اند و پرونده آنان نیز در مرحله تحقیقات است. وی تاکید کرد: در پرونده واردات خودرو تا به امروز بازداشتی نداشته‌ایم.
 • کاهش تولید خودرو به‌دلیل کسری قطعه

  ایسنا: رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: در چند هفته اخیر تولید خودرو در کشور کاهش یافته ضمن آنکه درصد قابل‌توجهی از خودروها نیز به‌دلیل کسری قطعه، ناقص تولید شده و در کف کارخانه‌ها متوقف می‌شوند.
 • رنو و پژو تضمینی به ایران نداده‌اند

  ایسنا: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت رفتن «پژوسیتروئن» و «رنو» از ایران قیمت محصولاتشان در بازار کشور افزایش خواهد یافت که برای جبران کسری‌های احتمالی و تامین نیاز مشتریان داخلی می‌توانیم با تغییر استراتژی خودرویی، خودروهای چینی را جایگزین کنیم.
 • مجمع عمومی پارس‌خودرو برگزار شد

  سایپانیوز: مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت پارس‌خودرو با حضور ٨٤ درصد از سهامداران یا نمایندگان قانونی آنها برگزار شد.در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پارس‌خودرو، گزارش هیات‌مدیره درباره فعالیت شرکت طی سال‌مالی منتهی به ۲۹‌اسفند‌ماه ۱۳۹۶ متضمن صورت دارایی و دیون شرکت در پایان سال مذکور و همچنین ترازنامه و حساب عملکرد و سود و زیان و جریان وجوه نقد و گزارش حسابرس و بازرس قرائت شد.بنابراین گزارش، صورت‌های مالی شرکت و تلفیقی شامل ترازنامه، سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال‌مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ با اکثریت آرا مورد تصویب قرار گرفت و سازمان حسابرسی به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت با رای اکثریت برای سال‌مالی آتی انتخاب شد.

بیشتر