آرشیو روزنامه شماره ۴۳۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۶۱

 • خودروسازی در بیراهه جنگ تجاری

  دنیای‌اقتصاد: ترامپ از روزهای آغازین ریاست‌جمهوری‌اش اعلام کرده بود واردات گسترده خودرو به آمریکا برخلاف میل اوست و با اعمال تعرفه واردات این روند را متوقف خواهد کرد. در هفته‌های اخیر این تهدیدها جدی‌تر شده‌اند و ترامپ در توئیتی عنوان کرد؛ در‌صورتی‌که طرف اروپایی تعرفه‌ها و موانع تجاری را حذف نکند، تولیدات خودروسازان آلمانی باید با پرداخت تعرفه‌ واردات ۲۰ درصدی به آمریکا وارد شوند. این موضع‌گیری ترامپ هم خودروسازان آمریکایی و هم خودروسازان اروپایی را به اعتراض واداشته است. در روزهای اخیر نشریات تخصصی صنعت خودرو به این موضوع پرداخته‌اند که پیامدهای ناگوار اعمال تعرفه‌ واردات خودرو، تنها خودروسازان آلمانی را متضرر نخواهد کرد، بلکه تمامی فعالان صنعت خودرو در سراسر جهان از چنین اقدامی متاثر خواهند شد. کمیسیون اروپا هم به تهدیدهای تعرفه‌ای ترامپ پاسخ داده است و این کشور را به وضع تعرفه‌های متقابل و اقدامات تلافی‌جویانه تهدید کرده است. گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» در این گزارش عواقب احتمالی این تصمیم را بررسی می‌کند.
 • برنامه پژو برای اوپل و واکسهال

  پژوسیتروئن قصد دارد با در نظر گرفتن برنامه‌ای ویژه، اوپل و واکسهال را که ماه‌ها است سهام شان را خریداری کرده، از شرایط زیاندهی نجات داده و آنها را دوباره سودده کند.
 • احداث کارخانه بنز در لهستان

  خودروساز آلمانی قصد دارد در راستای محقق کردن اهداف خود در حوزه محصولات الکتریکی، کارخانه‌ای را در لهستان احداث کند.
 • توقف ترخیص خودروهای غیر‌قانونی از گمرک

  شاتا: وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: عملیات ترخیص چهار هزار و ۵۰۰ خودرو از مجموع ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو ثبت‌سفارش شده غیر‌قانونی در گمرکات، متوقف و پرونده بقیه خودروهای مشمول در پرونده که بیش از یک هزار و ۹۰۰ دستگاه بوده، در حال پیگیری است‌.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر