آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۲۵

 • حضور کم‌حاصل سرمایه‌گذاران خارجی؟

  دنیای‌اقتصاد: جذب سرمایه خارجی به‌ویژه سرمایه‌گذاری مستقیم، یکی از شاخص‌های مهم توسعه صنعتی محسوب می‌شود، این موضوع تا جایی اهمیت پیدا می‌کند که در سند راهبردی صنعت خودرو تا افق ۱۴۰۴ حضور و سرمایه‌گذاری خارجی‌ها، حلال تمامی مشکلات و کاستی‌های این صنعت عنوان شده است.
 • خودروسازی در اولویت تحریم

  دنیای اقتصاد: ایالات‌متحده آمریکا در حالی با اعلام دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور، از برجام خارج شد که بر این اساس و طبق یک ضرب‌الاجل سه ماهه، خودروسازی ایران باز هم ابرهای سیاه تحریم را در آسمان خود خواهد دید.
 • کاهش سود سوبارو

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی سوباروی ژاپن اعلام کرد برای سومین سال پیاپی شاهد افت سود عملیاتی خواهد بود. به گزارش رویترز افزایش ارزش ین، واحد پول ژاپن و نیز افزایش هزینه‌های بازاریابی در آمریکا عمده‌ترین دلایل کاهش سود سوبارو عنوان شده‌اند.
 • انصراف لوکس‌سازان از حضور در دیترویت

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی آئودی اعلام کرد در نمایشگاه خودروی دیترویت شرکت نخواهد کرد. به گزارش اتوموتیونیوز این برند لوکس آلمانی اعلام کرد همچون رقبایش بی‌ام‌و‌ و مرسدس بنز در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۹ شرکت نخواهد داشت.
 • فراخوان بی‌ام‌و

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی بی‌ام‌و بیش از ۳۱۲ هزار دستگاه از تولیداتش را در انگلستان فرا خواهد خواند. به گزارش پایگاه تخصصی اتواکسپرس این فراخوان به دلیل وجود نقصی اعلام شده است که می‌تواند به‌طور ناگهانی خودرو را با مشکل برق در چراغ‌ها و موتور خودرو مواجه کند.
 • رئیس گمرک جزئیات قاچاق خودرو را فاش کرد

  دنیای اقتصاد: رئیس‌کل گمرک ایران در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس به تشریح جزئیاتی از واردات غیرقانونی هزاران خودرو به کشور پرداخت. در این گفت‌و‌گو وی بار دیگر بر عملکرد قانونی گمرک در واردات خودروهای مذکور تاکید و بر تخلفات سازمان یافته در ثبت‌سفارش این خودروها صحه گذاشته است.
 • قطعه‌سازان ارز گرفتند

  ایرنا: رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به قطعه‌سازان از حدود یک هفته پیش آغاز شد که این روند زمینه عادی‌شدن تدریجی شرایط در بازار قطعه و خودرو را فراهم می‌کند.محمدرضا نجفی‌منش افزود: مطابق وعده رئیس‌جمهوری، تخصیص ارز تک نرخی ۴۲۰۰ تومانی وارد فاز اجرایی شده است و همه قطعه‌سازان می‌توانند نسبت به ثبت سفارش اقدام و پس از آن برای دریافت ارز به بانک مراجعه کنند.
 • کاهش وابستگی صنعت خودرو به واردات قالب قطعات

  گروه بنگاه‌ها: به‌دنبال فعالیت نخستین کارخانه طراحی و تولید قالب‌های دایکاست (تحت‌فشار) خودروسازان کشور از واردات قالب‌های قطعات موتوری از جمله انواع سرسیلندر، بلوک سیلندر، پوسته کلاچ و کپه یاتاقان بی‌نیاز خواهند شد.

بیشتر