آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۳۱۸

 • هزار توی واردات غیرقانونی خودرو

  دنیای اقتصاد: گمرک ایران با صدور بیانیه‌ای، ضمن اعلام اینکه «تمام خودروهای وارداتی به کشور طی سال ۹۶، دارای مجوز ثبت‌سفارش معتبر بوده‌اند»، رسما این سازمان را از تخلفات احتمالی رخ داده در ثبت‌سفارش خودروهای موردنظر مبرا دانست.
 • اعلام افزایش قیمت زیر ۴۵ میلیونی‌ها در چند روز آینده

  دنیای اقتصاد: شورای رقابت به‌زودی افزایش قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان رااعلام می‌کند. در حال حاضر محصولات تولیدی بالای ۴۵ میلیون تومانی دو شرکت سایپا و پارس خودرو اعلام و خودروهای متعلق به این شرکت‌ها تا مرز ۶ میلیون تومان افزایش یافت.
 • چشم‌انداز «باثبات» تاتاموتورز

  دنیای اقتصاد: موسسه اعتبارسنجی «فیچ» رتبه اعتباری بزرگ‌ترین خودروساز هند، «تاتاموتورز» را با یک پله بهبود به «BB+» تغییر داد. این موسسه همچنین چشم‌انداز این خودروساز هندی را «باثبات» اعلام کرد. به گزارش این موسسه، این بهبود رتبه بازتابی از جایگاه پیشگام این شرکت خودروساز در «بازار داخلی وسایل نقلیه تجاری» و «کسب‌وکار خودروهای سواری» که دوره رونق خود را تجربه می‌کند، است.
 • خوش‌بینی فولکس‌واگن به آینده سدان‌ها

  دنیای‌اقتصاد: به‌رغم آنکه در خبرها آمده بود شرکت خودروسازی فورد امید چندانی به آینده سدان‌ها ندارد و حتی قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ همه خودروهای سدان و کوچک خود را از خط تولید آمریکای خود حذف کند، فولکس‌واگن اعلام کرده است که امید زیادی به آینده سدان‌ها دارد.
 • جنرال‌موتورز و واحد کره‌ای در آستانه توافق

  دنیای‌اقتصاد: اوضاع نابسامان شرکت جنرال‌موتورز کره‌جنوبی موجب شد که این خودروساز تلاش بسیاری کند تا به یک توافق با اتحادیه کارگری کره‌جنوبی دست یابد.
 • توضیح درباره افزایش قیمت خودرو

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید با افزایش بهره‌وری از افزایش بی‌رویه قیمت خودرو جلوگیری کنیم. محمد شریعتمداری در مراسم تحویل ۲۵۰ دستگاه خودروی تجاری سایپا درباره قیمت خودروهای داخلی اظهار کرد: قیمت خودروها از افزایش نرخ ارز مبادله‌ای از ۳۷۰۰ تومان به ۴۲۰۰ تومان متاثر می‌شود. وی با بیان اینکه در بخشی از صنعت خودرو نیازمند واردات برخی از قطعات هستیم، خاطرنشان کرد: حقوق و دستمزد نیز افزایش یافته و ممکن است نیاز به افزایش قیمت‌ها باشد؛ البته باید با افزایش بهره‌وری از رشد بی‌رویه قیمت خودرو جلوگیری کنیم.
 • طرح «ایران‌خودروی فردا» به اجرا در می‌آید

  ایکوپرس: گروه صنعتی ایران‌خودرو در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی‌بر توجه و به‌کارگیری جوانان در میادین مختلف، طرح «ایران‌خودروی فردا» را اجرا می‌کند.هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو گفت: بدون شک جوانان تحصیلکرده نخبه ایران می‌توانند بر پیچیده‌ترین فناوری روز مدیریت کنند.
 • اخطار سازمان حمایت به محتکران قطعات یدکی خودرو

  ايسنا: در‌حالی‌که برخی خبرها از احتکار قطعات یدکی خودرو و عدم‌عرضه آن به بازار حکایت دارد، معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هشدار داد در صورت مشاهده احتکار با این موضوع برخورد می‌شود. رصد میدانی بازار و برخی منابع از عدم‌عرضه قطعات یدکی خودرو به بازار خبر می‌دهند؛ به‌گونه‌ای‌که برخی فروشندگان و عرضه‌کنندگان علت آن را مشخص نبودن قیمت ارز و احتمال لزوم افزایش قیمت قطعات یدکی اعلام کرده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر