آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۷۷

 • بازگشایی پرونده جدید برای توقف ثبت‌سفارش

  دنیای اقتصاد: در پی عدم اجرای رای دیوان عدالت اداری مبنی بر کاهش تعرفه‌های واردات خودرو قوه‌قضائیه این بار با ورود سازمان بازرسی کل کشور خواستار بررسی دلایل توقف ثبت‌سفارش از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت شده؛ چراکه این امر را از مصادیق بارز فساد عنوان کرده است. هر چند وزارت صنعت عدم اجرای رای دیوان عدالت اداری را به‌طور صریح اعلام نکرده اما شنیده‌ها حکایت از آن دارد که این وزارتخانه با دلایلی همچون ممانعت از خروج ارز، حمایت از تولید داخل و در نهایت جلوگیری از ورود کالاهای لوکس، واردات خودرو را مستلزم رعایت تعرفه جدید می‌داند.
 • ناامیدی از حذف خودروهای قدیمی

  دنیای اقتصاد: روز گذشته در حالی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از بازنگری در جزئیات اجرایی استانداردهای ۸۵ گانه خبر داد که به‌نظر می‌رسد برای دولت نیز دل کندن از تولید خودروهای قدیمی سخت یا حتی ناممکن باشد.
 • آمار جدید از تیراژ خودروهای تجاری

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که دولت قصد دارد در یک پروژه عظیم، ۲۰۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو فرسوده سنگین را از رده خارج کند، آمار تولید این خودروها طی ۱۰ ماه امسال، بسیار ناامیدکننده است.
 • پایان کار دیزل‌ها در فیات کرایسلر

  دنیای اقتصاد: گروه خودروسازی فیات کرایسلر اعلام کرد تولید تمام مدل‌های سواری دیزلی را متوقف خواهد کرد. به گزارش نشریه فایننشال تایمز این خودروساز قصد دارد به‌تدریج تا سال ۲۰۲۲ خودروهای سواری دیزلی را از برنامه تولید خود حذف کند.
 • فراخوان تویوتا و هیوندایی

  دنیای اقتصاد: شرکت‌های خودروسازی تویوتا و هیوندایی در دو فراخوان مجزا بیش از ۱۱۰ هزار دستگاه از محصولات خود را در آمریکا فراخواندند.
 • نیسان «ترا» رونمایی شد

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی نیسان خودروی شاسی‌بلند «ترا» را رسما رونمایی کرد. به گزارش پایگاه تخصصی موتور وان تصاویر رسمی این خودروی سه ردیفه که گنجایش هفت سرنشین را دارد، پیش از ارائه در نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۱۸ منتشر شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر