آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۳۰

 • سهم ایران از کسب‌و‌کار آتی صنعت خودرو

  دنیای اقتصاد: صنعت خودروی جهان قرار است در سال ۲۰۳۰ انقلابی بزرگ را تجربه کند، انقلابی که کسب‌و‌کار در این صنعت را نیز با تغییر و تحولاتی اساسی روبه‌رو خواهد کرد. در این شرایط پرسش اینجاست که سهم خودروسازی ایران از این انقلاب بزرگ و بنیادین چیست؟
 • قطعات خودرو در صدر جدول واردات به کشور قرار گرفت

  دنیای اقتصاد: طبق آمار منتشر شده از سوی گمرک ایران، واردات قطعات منفصله برای تولید وسایل نقلیه موتوری در ۹ ماهه سال‌جاری رتبه اول واردات کشور را به خود اختصاص داد. براساس آمار تجارت خارجی قطعات منفصله به‌منظور تولید خودرو در این مدت رشد ۹/ ۱۰۴ درصدی را به لحاظ ارزشی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشته است.
 • خودروهای تک‌ستاره سایپا هفته آینده تعیین تکلیف می‌شوند

  دنیای اقتصاد: زیان انباشته سایپا، خروج خودروهای غیراستاندارد از خطوط تولید و زمان اجرایی شدن قرارداد با شرکای خارجی سوالاتی بود که روز گذشته در نشستی مطبوعاتی از مدیرعامل سایپا پرسیده شد. محسن قاسم جهرودی در شرایطی بیش از یک ماه است که سکان هدایت سایپا را در دست گرفته که از برنامه‌ریزی این شرکت برای حل سه چالش نامبرده خبر داد.محسن قاسم جهرودی روز گذشته در حاشیه نشست مدیران مالی و اعضای هیات‌مدیره گروه خودروسازی سایپا درخصوص افزایش استانداردهای خودرویی در سال ۹۷ گفت: در جلسه هفته آینده هیات‌مدیره سایپا، تکلیف ادامه تولید یا از رده خارج شدن دو خودروی پراید و تیبا تعیین خواهد شد.
 • خودروی جدید کیا

  دنیای اقتصاد: تصاویری از یک محصول جدید کیا موتورز منتشر شده است که احتمال می‌رود نسل جدید سدان محبوب سراتو یا سید باشد. به گزارش کار ادوایس، این عکس‌ها از خودرویی گرفته شده است که بدون پوشش استتار در یکی از خیابان‌های کره‌جنوبی پارک شده بود. طراحی این خودرو، با مدل مفهومی قبلی کیا مطابقت دارد.
 • تولید هوندای برقی در هند

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی هوندا اعلام کرد امکان تولید یک خودروی برقی در هند را بررسی می‌کند. به گزارش ایندیاتودی، این خودرو براساس پلت‌فرم کنونی هوندا بریو تولید خواهد شد. هنوز در خصوص شکل ظاهری این مدل تصمیم‌گیری نشده است و ممکن است این خودرو سدان یا هاچ‌بک باشد.
 • کیسه هوا برای عابران پیاده

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی جنرال موتورز اعلام کرد کیسه هوای عابران پیاده را به‌عنوان یک نوآوری ثبت کرده است. به گزارش یو‌اس‌ای تودی، جنرال موتورز نخستین خودروسازی است که ابتکار تعبیه کیسه هوا روی بدنه خودرو برای حفاظت از عابران پیاده را ثبت کرده است.
 • ثبت‌سفارش خودرو از سر گرفته شد

  سایت سازمات توسعه و تجارت: مدیرکل مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت از آغاز ثبت‌سفارش واردات خودرو از روز یکشنبه خبر داد و گفت: روز گذشته آخرین فرصت ثبت‌سفارش خودروهای سال ۲۰۱۶ بوده است. علی علی‌آبادی فراهانی گفت: براساس مصوبه ابلاغی دیروز هیات‌وزیران در مورد واردات خودروهای سواری، کار ادامه یافته و مرحله بعد، تکمیل آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو مصوب سال ۱۳۸۲ و اصلاحات آن بود. به گفته علی آبادی فراهانی، ماده (۱۳) تا (۱۷) به آیین‌نامه مذکور اضافه شده است، در ماده (۱۳) تاکید شده که واردات خودرو منوط به داشتن نمایندگی رسمی و زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات پس از فروش است.
 • آشفته‌بازار گارانتی خودروهای وارداتی

  مهر: اگرچه قیمت خودروهای وارداتی با توقف موقتی و البته طولانی‌مدت ثبت‌سفارش واردات در بازار بسیار بالا رفته است؛ اما دستکاری خودروهای وارداتی و گارانتی‌های غیرواقعی، سودجویی خطرناکی را رقم زده است.
 • بنز پرفروش‌ترین لوکس‌ساز آمریکا

  سال ۲۰۱۷ در حالی به پایان رسید که به‌نظر می‌رسد مرسدس موفق شده برای دومین سال پیاپی عنوان پرفروش‌ترین خودروساز لوکس آمریکا را به خود اختصاص دهد. تا نوامبر ۲۰۱۷ مرسدس موفق شده ۳۰۲ هزار و ۴۳ دستگاه خودرو بفروشد که بخش اعظم آن را مدل‌هایی مانند کلاس سی، GLC و GLE تشکیل داده‌اند. فروش مدل‌های مرسدس - آ ام گ همچنین معادل ۶/ ۴۹ درصد افزایش داشته و به ۳۰ هزار و ۱۱۶ دستگاه رسیده است. دلیل اصلی این افزایش فروش به مدل‌های پایه مجموعه ۴۳ بازمی‌گردد که در میان مدل‌های آ ام گ ارزان‌ترین‌ها محسوب می‌شوند. رقابت بر سر رتبه دوم بسیار سنگین است و بی‌ام‌و و لکسوس تنها چند هزار دستگاه با هم اختلاف دارند. بی‌ام‌و هم‌اکنون برتری را با ۲۷۱ هزار و ۴۳۲ دستگاه در اختیار دارد.
 • انتقاد به مصوبه خودرویی هیات دولت

  دنیای اقتصاد: انجمن واردکنندگان خودرو ایران با صدور اطلاعیه‌ای درباره مصوبه جدید واردات خودرو اعلام کرد که مصوبه جدید دولت در راستای منافع مصرف‌کنندگان این حوزه نیست. در این اطلاعیه همچنین به خودروهای متوقف مانده در گمرکات که برخی از آنها امکان ورود ندارند و همچنین تعیین سقف ارزشی ۴۰ هزار دلاری و افزایش تعرفه‌ها انتقاد شده است.

بیشتر