آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۲۲۰

 • پوپولیسم خودروسازی

  دنیای اقتصاد: خودروسازی ایران با وجود حدود نیم قرن تجربه و تامین نیاز بازار داخل از جنبه کمی، نه‌تنها مقبولیت چندانی در بین افکار عمومی نداشته و بسیاری از کارشناسان و مسوولان دولتی نیز منتقد آن هستند، بلکه خیلی‌ها معتقدند این صنعت باید تعطیل شده و واردات، جایگزین آن شود.
 • افت ۵۴ درصدی درآمد دولت از واردات خودرو

  دنیای اقتصاد: در حالی درآمد دولت از محل مالیات بر واردات خودرو در هفت ماه سال‌جاری ۱۹ هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده بود که گزارش بانک مرکزی در این زمینه نشان می‌دهد پیش‌بینی درآمد مالیاتی دولت از این محل محقق نشده است.
 • موفقیت بی‌ام‌و در فروش برقی‌ها

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی بی‌ام‌و روز دوشنبه اعلام کرد که موفق شده است به هدف خود مبنی بر فروش ۱۰۰‌هزار خودروی الکتریکی در سراسر جهان طی سال‌جاری دست یابد. این میزان فروش بیش از ۶۰ درصد بیشتر از میزان فروش خودروهای برقی این شرکت در سال گذشته است. در سال گذشته تعداد خودروهای برقی فروخته شده شرکت بی‌ام‌و ۶۲‌هزار و ۲۵۵ دستگاه بود.
 • تصویر ولاستر ۲۰۱۸ لو رفت

  دنیای اقتصاد: حین فیلمبرداری برای تهیه یک تیزر تبلیغاتی، تصاویری هرچند تار، از خودروی ولاستر ۲۰۱۸ شرکت هیوندایی گرفته و سپس منتشر شد.
 • فراخوان فورد رنجر

  دنیای اقتصاد: شعبه استرالیایی شرکت فورد ۵۹ هزار و ۲۵۴ دستگاه رنجر خود را به‌دلیل نگرانی از آتش‌سوزی فراخوان کرده است. بنا به اعلام این شرکت، این نگرانی وجود دارد که ذرات باقی‌مانده در قسمت تحتانی خودرو موجب آتش‌سوزی شود به این ترتیب این خودروها در مسافتی طولانی روی چمن حرکت کنند، انباشت تکه‌های ریز گیاهان در زیر خودرو خطرآفرین خواهد شد.
 • انتقاد از واگذاری عجیب سهام خودروسازان

  مهر: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: واگذاری عجیب و غریبی در صنعت خودرو صورت گرفته و این سرمایه ملی به سمت انهدام رفته است. منصور معظمی روز گذشته در جمع خبرنگاران بیان کرد: این مجموعه به دنبال بنگاهداری نیست و در همین راستا تاکنون ۲۵۰ شرکت را واگذار کرده است.
 • تولید ۲ اتوبوس متوقف شد

  ايسنا: آبان ماه امسال تولید دو مدل اتوبوس در خودروسازان داخلی متوقف شد. در این مدت تولید اتوبوس شهری O۴۵۷ شرکت ایران خودرو دیزل با کاهش ۱۰۰ درصدی همراه بوده و از هشت دستگاه در آبان ماه سال گذشته به صفر رسید. تولید اتوبوس C۱۲۳۰ دیگر محصول این شرکت نیز متوقف شده و از یک دستگاه در آبان ماه ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت. آبان ماه امسال برخلاف این دو خودرو، تولید سه مدل اتوبوس دیگر در خودروسازان داخلی با افزایش همراه بوده است.
 • واردات بیش از ۵۸ هزار دستگاه خودرو

  سایت گمرک: ۵۸ هزار و ۶۳۷ دستگاه انواع خودرو از ابتدای سال‌جاری تا امروز وارد کشور شده که ارزش آن یک میلیارد و ۵۵۹ میلیون دلار بوده است.گمرک ایران اعلام کرد: تشریفات ترخیص خودرو در گمرک هوشمند شده و واردات خودرو بدون ثبت سفارش امکان‌پذیر نیست.
 • تولید کامیون‌های رنو در داخل کشور

  گروه بنگاه‌ها: کامیون‌های مدل «T» رنوی فرانسه، در کارخانه شرکت آریادیزل تولید می‌شود. پیش از این، تنها این‌خودرو در لیون فرانسه تولید می‌شد. هیربد جناب‌زاده، مدیرعامل شرکت آریادیزل در مراسم تحویل اولین سری کامیون‌های رنو T با اعلام این مطلب گفت: این مطلب نشان از اعتماد رنو به تیم فنی آریادیزل دارد. وی افزود: در چند ماه گذشته ازمحصولات جدید شرکت رنوی فرانسه در بازار ایران رونمایی و مراحل تولید، ‌اخذ مجوز و شماره‌گذاری را طی کرده‌ایم و امروز اولین‌سری تحویل کامیون‌های مدل تی(T) به ۳ مشتری انجام شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر