رویای بلندپروازانه ایلان ماسک

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، او جزئیات بیشتری در پشتیبانی از این ادعا فاش نکرد؛ اما همین توییت توجه بسیاری از ناظران صنعت را به خود جلب کرد.

ایلان ماسک سابقه طولانی از ادعاهایی دارد که بعدا مشخص شده است، نادرست هستند. با وجود این احتمالا خودروی آتی «تسلا رودستر‌» سرعت بالایی خواهد داشت.

ماسک قبلا ادعا کرده بود رودستر می‌تواند پرواز کند. این درحالی است که انتظارها برای عرضه رودستر پس از رونمایی آن همچنان ادامه دارد. خودروی مذکور ۷ سال پیش رونمایی شد. رودستر جدید خودروی برتر این برند است که ازسال ۲۰۲۰ میلادی هنوز عرضه نشده است. نخست قرار بود این وسیله نقلیه جایگزینی برای رودستر ۲۰۰۸ باشد.

رودستر در اصل قرار بود قابلیت‌هایی داشته باشد که سرعت خودرو را در ۱.۹ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. چنین سرعتی در آن زمان خارق‌العاده بود؛ اما اکنون چندان عجیب نیست. هم‌اکنون چند خودروی تسلا و شرکت لوسید ساخته شده‌اند که سرعت آنها کمتر از ۲ثانیه از صفر به ۱۰۰کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

ایلان ماسک در سال ۲۰۲۱ میلادی ادعا کرد رودستر می‌تواند در ۱.۱ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و برای این منظور از فناوری اسپیس ایکس کمک می‌گیرد که شامل ۱۰ پیشرانه کوچک موشک در دور تا دور خودرو است. این ویژگی درسال ۲۰۱۸ میلادی اعلام شد و این نخستین بار است که ماسک ادعا می‌کند رودستر قادر به پرواز خواهد بود.

اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، این خودرو در سال‌جاری میلادی ارائه و در ۲۰۲۵ میلادی وارد مرحله تولید می‌شود. قیمت پایه این خودرو ۲۰۰‌هزار دلار خواهد بود.