هر سال با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بازار خرید و فروش خودرو با رونق بسیار بالایی روبه‌رو و هر کس درصدد خرید خودرو بود تا بتواند سفر نوروزی را به راحتی انجام داده و دغدغه‌ای در تعمیر خودرو نداشته باشد اما در دو سال اخیر نوسان قیمت ارز و اختلاف قیمت بالای کارخانه و بازار عاملی شد تا دیگر مردم رغبتی به خرید خودرو آن هم در روزهای پایان سال نداشته باشند. البته شرایط شیوع کرونا نیز بر حجم کسادی بازار خودرو اضافه کرده است.

در حال حاضر به اعتقاد فعالان بازار قیمت انواع خودروهای داخلی همان قیمت دی ماه است و حتی روند نزولی را طی می‌کند. در خودروهای داخلی کاهش قیمت‌ها دیروز بین یک تا سه میلیون تومان بود به نحوی که سمند ال‌ایکس با کاهش یک میلیون تومانی ۱۷۵ میلیون تومان؛ سمند سورن ۲۳۸ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ‌۲ با قیمت ۱۸۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ۵ با قیمت ۲۴۸ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت. همچنین پراید ۱۱۱ با کاهش یک میلیون تومانی ۱۲۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با کاهش دو میلیون تومانی ۱۰۷ میلیون تومان، تیبا صندوقدار با کاهش سه میلیون تومانی ۱۱۹ میلیون تومان و تیبا۲ با قیمت ۱۲۹ میلیون تومان به فروش ‌رسید.

به اعتقاد فعالان بازار روند کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو تا اوایل اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و کسادی همچنان در معاملات حاکم است.

در خودروهای وارداتی هم به‌دلیل روند کاهش قیمت توقف معاملات به وجود آمده است. البته افزایش قیمت‌ها در بخش خودروهای داخلی به حدی بوده که با وجود کاهش قیمت‌ها هنوز خرید توجیهی ندارد.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند