آمادگی شعب اخذ رای در خراسان شمالی با همان موقعیت و ساختار قبلی

حسن ناهیدی با اعلام این خبر گفت : رأی مردم در انتخابات، رای به نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و افزایش مشارکت مردم برای نظام، قدرت و فرصت ایجاد می‌کند و ضریب نفوذ ایران را در منطقه افزایش می‌دهد.

وی گفت: انتخابات ریاست جمهوری در مرحله تبلیغات قرار دارد که تا ساعت ۸ صبح ۱۴ تیرماه ادامه خواهد داشت.

ناهیدی افزود: در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری در خراسان شمالی ‌مشارکت خوبی‌ انجام شد.

وی، انتخابات را یک اقدام و مهم ترین رویداد سیاسی کشور عنوان کرد و گفت: آثار انتخابات و مشارکت مردم در فرا منطقه و جهان مشهود است.

این مقام مسئول تاکید کرد: مشارکت مردم در انتخابات به معنای مشارکت نسل های آینده در انتخابات است.

وی، مشارکت در انتخابات را همراهی با نظام دانست و افزود: ۵۲ درصد شرکت کنندگان در انتخابات از قشر بانوان هستند، بنابراین می توانند نقش مهمی در حضور و تعیین سرنوشت داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: دور اول انتخابات با بی طرفی کامل مجریان، در امنیت و سلامت کامل برگزار شد.

وی گفت: نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رای حضور دارند، نمایندگان هیئت نظارت هم هستند و با سامانه جامع الکترونیکی که در اختیار هیئت نظارت، ستاد انتخابات و وزارت کشور وجود دارد، همه فرآیند انتخابات قابل رویت و نظارت است و شرایط کاملا شفاف و تحت نظارت است.

ناهیدی افزود: در دور دوم انتخابات، افراد متولد ۱۳۸۵ و قبل از آن می توانند رای بدهند و همچنین کسانی که در دور اول موفق نشده اند رای بدهند، می توانند در دور دوم در انتخابات شرکت کنند و در هر جای ایران اسلامی رای بدهند.

وی از آمادگی شعب اخذ رای با همان موقعیت و ساختار قبلی برای برگزاری دور دوم انتخابات خبر داد و گفت: بیشترین آرا با سند هویتی کارت ملی داده شده است اما آن دسته از واجدین شرایط که با شناسنامه رای می دهند، به فوریت در شعب اخذ رای، کد ملی آنها از ثبت احوال قابل استعلام است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی، نمایندگی های احزاب استان را از فعال ترین های کشور خواند و افزود: در این دوره از انتخابات بستر مناسب رقابتی میان احزاب نیز وجود دارد.

وی توصیه کرد: افراد بی سواد، برای نوشتن رای خود در  شعب اخذ رای، فرد مورد اعتماد خود را به همراه بیاورند.