برگزاری چهارمین رویداد توسعه و ارتقاء زیست بوم نوآوری ها در خراسان شمالی

دنیای اقتصاد-خراسان شمالی: رویداد تانا در تاریخ ۳۱ مردادماه در مجتمع پتروشیمی خراسان برگزار شد تا نیازمندی های حوزه فناوری این مجموعه، طرح و پیگیری شود.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی در این آیین گفت: از آنجایی که بعضی کالاها، خدمات و محصولات مورد نیاز مجموعه های مختلف باید از خارج تامین می شد و مشکلات تحریمی یا هزینه های بالا نیز‌ وجود داشت، برگزاری رویدادهای تانا در کشور برنامه ریزی شد.

محمدرضا قربانی اظهار کرد: بدین منظور باید نیاز استان ها احصا و توسط تمام وزارتخانه‌ها در نظام ایده‌ها و نیازها ثبت شود.

وی ادامه داد: ۷ نیاز اساسی پتروشیمی خراسان در قالب چهارمین رویداد تانا و دومین رویداد حوزه صنعت احصا شده است که های‌تک بوده و به دنبال رفع آن‌ها با ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان هستیم.

وی تاکید کرد: پتروشیمی خراسان ظرفیت مناسبی در رفع نیازهای مید‌تک و لوتک دارد اما می‌تواند در این زمینه ها نیز از پتانسیل پارک علم و فناوری و شرکت هایی که در آن مستقر هستند، بهره ببرد.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این آیین گفت: ۲۰ ایده و راهکار برای حل مشکلات و توسعه این صنعت توسط  ایده پردازان و افراد خلاق ارائه داده  شد که از  مجموع این ایده ها ۱۱ ایده توسط هیات داوران انتخاب شده است که ارائه خواهد شد.

حسین حاجی بگلو اظهار کرد: در رویداد امروز، ۲۱ شرکت دانش بنیان و ۱۷ عضو هیأت علمی حضور دارند که از مجموع این افراد ۶۰ درصد از اساتید داخل استان و ۴۰ درصد نیز مربوط  به سایر استان ها هستند.