آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۴۵۵۱

 • پیشنهاد راهبردی پکن به تهران

  دنیای اقتصاد: چند روز مانده به سفر محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی به چین، وزیر امور خارجه این کشور در دیدار با محمد‌جواد ظریف گفت که پکن، خواستار «تعمیق اعتماد راهبردی» با ایران است. وانگ‌یی در ادامه در حاشیه دیدار خود با ظریف گفت که به باور او، محمدجواد ظریف در کنفرانس مونیخ «با صدایی رسا از حق ایران دفاع کرده است.» وی افزود: «فکر می‌کنم چند صد میلیون چینی هم سخنرانی شما را تماشا کردند و الان فرد مشهوری هستید.» او همچنین خواستار ایفای نقشی سازنده‌تر ازسوی ایران در منطقه شد.
 • چتر فراگیر برای حمایت از کارگران

  دنیای اقتصاد: بحث دستمزد سال آینده کارگران درحالی پیش می‌رود که با وجود افزایش هزینه‌ها، امکان افزایش حقوق متناسب با رشد سطح هزینه‌ها می‌تواند تهدیدی برای آینده شغلی بخشی از این جامعه باشد. از این رو برخی پیشنهاد می‌کنند با توجه به سهم دولت در هزینه‌های غیرنقدی سبد معیشت بهتر است با بازنگری در روش توزیع، یارانه‌های ارزی در قالب سیاست دلار ۴۲۰۰ شکل نقدی بگیرد؛ زیرا کالاهای تحت پوشش دلار ۴۲۰۰ به هدف اصابت نمی‌کند و قیمت‌گذاری بخش عمده‌ای از این کالاها با نرخ ارز بالاتری صورت می‌گیرد.
 • تعیین سقف معافیت‌مالیاتی حقوق و دستمزد

  دنیای اقتصاد: مجلسی‌ها در سومین روز از بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، یکی از تبصره‌های درآمدی این لایحه را به تصویب رساندند که تکلیف مالیات سال آینده حقوق و دستمزد کارکنان دولتی و غیردولتی را روشن می‌کند. بند الف تبصره ۶ لایحه بودجه که به موضوع مالیات حقوق و دستمزد می‌پردازد و دیروز هم نمایندگان پیشنهادهای متعددی را برای اعمال تغییرات در آن مطرح کردند، حاوی چند نکته است؛ نخستین نکته این بند، تعیین سقف معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد است. براساس آنچه در مجلس به تصویب رسید، حقوق و درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی تا سقف ماهانه ۲ میلیون و۷۵۰ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف شد. این معافیت مربوط به «حقوق»، «مزایا» و «کارانه» کارکنان دولتی و غیر‌دولتی است.
 • ورشو؛ نماد شکاف در دو سوی آتلانتیک

  دنیای اقتصاد: برگزاری نشست «ورشو» در مورد خاورمیانه بدون حضور ایران، روسیه و ترکیه -که در همان روز نشست دیگری را در مورد سوریه برگزار کردند- و با حضور محدود اروپایی‌ها به هیچ‌وجه آغاز خوبی برای دولت ترامپ نیست. از سوی دیگر شکست آمریکا در کنفرانس ورشو در تضاد با نشستی بود که همزمان در سوچی میان روسای‌جمهوری ایران، روسیه و ترکیه انجام شد. نشست سوچی نشان داد که تمایل ترکیه و روسیه برای همکاری با ایران در مورد سوریه توانایی آمریکا و شرکای ضدایرانی آن را در خاورمیانه برای منزوی ساختن ایران محدود خواهد کرد.
 • حملات تروریستی دامی برای جنگ ایران و پاکستان است

  دنیای اقتصاد: پایگاه اینترنتی پرشیا‌دایجست در تحلیلی معتقد است: «عملیات تروریستی در شرق ایران می‌تواند دامی برای درگیر کردن تهران با اسلام‌آباد باشد که به وقوع جنگی غیرقابل کنترل در این حوزه منتهی شود.» هفته گذشته حمله انتحاری به اتوبوس حامل نیروهای سپاه در جنوب‌شرق ایران باعث شهادت ۲۷ نفر و مجروح شدن تعدادی دیگر شد. در واکنش به این حمله تروریستی، فرمانده کل سپاه از رئیس‌جمهوری ایران خواست دست سپاه را برای انتقام باز بگذارد. در همین اثنا وزیر خارجه پاکستان از آمادگی مشروط برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل خبر داد و بن‌سلمان ولیعهد عربستان نیز به پاکستان سفر کرد. چرا انتظارات برای بهبود روابط پاکستان و ایران در دوران نخست‌وزیری عمران‌خان برآورده نشده است؟
 • واکنش قاسمی به ادعاهای عادل‌الجبیر

  فارس: سخنگوی وزارت‌خارجه ایران، عربستان سعودی را پدرخوانده واقعی تروریسم تکفیری در جهان و منطقه خواند که فاقد صلاحیت برای متهم کردن دیگر کشورها به حمایت از تروریسم است. بهرام قاسمی در واکنش به سخنان سراسر دروغ و کینه‌توزانه «عادل‌الجبیر» در یک کنفرانس خبری در سفر به پاکستان درخصوص ایران گفت: سخنان بی‌مایه و آکنده از نفرت ایشان که سابقه‌ای بس طولانی در دروغ‌پردازی و کینه‌ورزی نسبت به ایران و ایرانیان دارد، هرگز این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که پدرخوانده واقعی تروریسم تکفیری در جهان و منطقه کسی جز دولت متبوع او نیست و این سخن و کلام برای آنانی که اندکی از چهره ریاکارانه او را می‌شناسند نیاز به شرح و بیان بیشتر ندارد.
 • چه کسانی به‌دنبال جنگ با ایران هستند؟

  دنیای اقتصاد: مجله آمریکن کانسرواتیو در گزارشی از بازگشت چهره‌های موثر و خطرناک جنگ طلب در آمریکا به میدان خبر داده است. به گزارش انتخاب، تاکر کارلسون در آمریکن کانسرواتیو نوشت: ماکس بوت یک کارشناس حرفه‌ای در حوزه سیاست خارجی است؛ شغلی که تنها در برخی شهرهای خاص وجود دارد. بوت مدارج دانشگاهی را در دانشگاه‌های برکلی و ییل طی کرده و یکی از اعضای «شورای روابط خارجی» است. او تعدادی کتاب و بی‌نهایت یادداشت مطبوعاتی درباره تاریخ روابط خارجی و نظامی نوشته است. «موسسه بین‌المللی مطالعات راهبردی» که یک اندیشکده پرنفوذ بریتانیایی است، بوت را یکی از «افراد پیشرو در جهان در حوزه منازعات نظامی» می‌داند.
 • پاسخ عسگراولادی به بانک مرکزی

  بانک مرکزی در واکنش به اظهارات یکی از صادرکنندگان با سابقه و مشهور کشور، جوابیه‌ای خطاب به ایشان منتشر کرد. با نگاهی به متن این جوابیه، مشخص شد منظور از شخص مورد نظر، اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین بوده است. عسگراولادی که از تجار معروف و شناخته کشور است نسبت به این مطلب بانک مرکزی واکنش نشان داد.
 • تسویه ۱۳ هزار میلیارد تومانی یک بانک با بانک مرکزی

  یک مقام آگاه در نظام بانکی با اشاره به کاهش ۱۳ هزار میلیارد تومانی حجم بدهی بانک‌های خصوصی به بانک مرکزی در ماه‌های آبان و آذر ۹۷ گفت: این کاهش بدهی بانک‌های خصوصی، بیشتر متعلق به یکی از بانک‌های خصوصی است.
 • بزرگ‌ترین بانک اروپا به درآمد مورد انتظار نرسید

  بزرگ‌ترین بانک اروپا (HSBC) گزارش مالی خود را منتشر کرد و مشخص شد این بانک به‌دنبال ۳ ماهه چهارم ضعیف ۲۰۱۸، به درآمد پیش‌بینی شده خود نرسیده است. به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بزرگ‌ترین بانک اروپا دیروز گزارش مالی خود را منتشر کرد که در آن مشخص شد این بانک به‌دنبال ۳ ماهه چهارم ضعیف ۲۰۱۸، که در آن اکثر بازارهای جهان با افت همراه بودند، از برخی لحاظ نتوانسته است انتظارات را برآورده کند. کل سود ۲۰۱۸ این بانک قبل از کسر مالیات ۸۹/ ۱۹ میلیارد دلار گزارش شد که ۹/ ۱۵ درصد از سال گذشته بیشتر بود. کل درآمد بانک HSBC در سال گذشته ۷۸/ ۵۳ میلیارد دلار بوده است که ۵/ ۴ درصد از ۲۰۱۷ بیشتر است. طبق پیش‌بینی‌های رفینیتیو، قرار بود این بانک که دفتر مرکزی آن در لندن است، در سال ۲۰۱۸ با جهشی ۸/ ۲۳ درصدی سود پیش از کسر مالیات خود را به ۲۶/ ۲۱ میلیارد دلار برساند. HSBC اعلام کرد که به ازای هر سهم ۵۱/ ۰ دلار سود پرداخت خواهد کرد، اما در بیانیه این بانک خبری از برنامه بازخرید سهام نبود؛ درحالی‌که قبلا پیش‌بینی شده بود این برنامه اجرا شود و قیمت سهام بانک را تقویت کند.
 • بازداشت دو مسوول اوقاف در شمیرانات

  دو مقام مسوول اوقاف و امور خیریه در حوزه شهرستان شمیرانات در شمال استان تهران روز گذشته بازداشت شده‌اند. یک منبع آگاه روز سه شنبه در گفت‌وگو با «ایرنا» خبر بازداشت این دو فرد را تایید، اما درباره جزئیات علت آن اظهار بی‌اطلاعی کرد. حجت الاسلام سید سعید لواسانی، امام جمعه لواسانات نیز شب گذشته با انتشار مطلبی در توییتر اعلام کرد: برخورد با فساد در لواسانات و شمیرانات به مرحله عمل وارد شد، لباس و جایگاه هم نمی‌شناسد. وی ادامه داد: درود بر سربازان گمنام امام زمان که پای انقلاب ایستاده‌اند. امام‌جمعه لواسانات همچنین در پایان توییت خود نوشت: خبر‌های خوبی در راه است. تاکنون منابع رسمی درباره جزئیات بیشتر و علت دقیق بازداشت اظهارنظر نکرده‌اند؛ اما برخی منابع غیررسمی به‌ویژه در فضای مجازی علت را با تکیه بر توییت امام جمعه لواسانات، فساد مالی مرتبط با واگذاری زمین گمانه‌زنی کرده‌اند؛ موضوعی که «ایرنا» تا لحظه مخابره این خبر نمی‌تواند آن را تایید کند. شهرستان شمیرانات از توابع استان تهران از شهر شمیران و بخش‌های لواسانات و رودبار قصران تشکیل شده است.
 • کمبود سیب در شهر تولیدکننده‌اش

  تولید‌کننده اول سیب کشور در سال جاری تبدیل به وارد‌کننده این محصول شده است. رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرداری ارومیه گفت: ارومیه تولید‌کننده اول سیب در کشور بوده اما امسال به وارد‌کننده سیب تبدیل شده است. قاسم عزتی در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهارکرد: به دلیل اینکه بیشتر سیب‌های تولید استان در سردخانه‌ها انبار شده یا به تهران صادر شده است، متاسفانه در داخل استان با کمبود سیب مواجه هستیم و برای تامین سیب مورد نیاز استان مجبور به واردات سیب از شهرهای مراغه و مشکین‌شهر شدیم.
 • پیش‌بینی ایجاد ۷۰ هزار شغل توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی راهی جز تکیه به مردم نداریم، گفت: برای سال آینده، پیش‌بینی می‌کنیم ۴۱ هزار اشتغال مستقیم ایجاد شده توسط ستاد را به ۷۰ هزار شغل برسانیم.
 • جزئیات عملیات دستگیری عوامل حادثه تروریستی جاده خاش-زاهدان

  دنیای اقتصاد: یک هفته پس از حمله تروریستی سیستان و بلوچستان، فرمانده نیروی زمینی سپاه جزئیات عملیات دستگیری و انهدام خانه‌های تیمی عوامل حادثه تروریستی جاده خاش-زاهدان را تشریح کرد. براساس این گزارش دونفر از عناصر تیم تروریستی پاکستانی بودند و عامل انتحاری نیز فردی به نام حافظ محمدعلی از پاکستان بوده است. همچنین به گفته سردار محمد پاکپور یک فرد دیگر از پاکستان نیز در این عملیات حضور داشته است. او در ادامه از بازداشت یک خانم به‌عنوان اولین سرنخ و سپس دستگیری افراد دیگر در این ارتباط خبر داد.
 • طرح سوال از رئیس‌جمهور

  دنیای اقتصاد: ۲۰ نماینده مجلس با استناد به اصل ۸۸ قانون اساسی، طرح سوال از حسن روحانی درباره وضعیت آموزش و پرورش رایگان را تهیه کرده‌اند. متن این سوال که تاکنون به امضای بیش از ۲۰ نماینده رسیده، به شرح زیر است: چرا طبق اصل سی‌ام قانون اساسی، وسایل آموزش و پرورش رایگان برای همه دانش‌آموزان از همه طبقات جامعه، نژاد، قوم، به‌طور عادلانه و رایگان تا پایان دوره متوسطه فراهم نمی‌شود.
 • آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

  دنیای اقتصاد: دادستان تهران گفت: امروز نجات جان بابک زنجانی دست خودش است که اموال دولت را بدهد. به گزارش «ایسنا» عباس جعفری دولت‌آبادی در گفت‌وگویی رادیویی درباره اینکه اگر بابک زنجانی بدهی‌اش را بدهد مورد عفو قرار می‌گیرد، گفت: در حکم ایشان آمده که اگر او وجوه را مسترد کند، می‌تواند مشمول عفو قرار گیرد، بنابراین پرونده بابک زنجانی برای پرداخت وجوه دولت تشکیل شد.
 • شورای‌عالی مدیریت بحران تشکیل می‌شود

  ایرنا: سید‌سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور گفت: شورای‌عالی مدیریت بحران براساس مصوبه اخیر مجلس و تایید شورای نگهبان به ریاست رئیس‌جمهوری یا معاون اول رئیس‌جمهوری و نایب‌رئیسی وزیر کشور تشکیل می‌شود.سخنگوی وزارت کشور افزود: همچنین ستاد مدیریت بحران در سطح استان به ریاست استاندار و ستاد شهرستان به ریاست فرماندار با عضویت مدیران دستگاه‌های متناظر ستاد ملی و همچنین سایر دستگاه‌های مرتبط به تشخیص و دعوت رئیس ستاد تشکیل می‌شود. سامانی درباره مدیریت ستاد بحران در کلان شهر تهران نیز گفت: در کلان شهر تهران علاوه‌بر فرماندار، استاندار و شهردار تهران به ترکیب ستاد اضافه می‌شوند و ریاست ستاد با وزیر کشور خواهد بود. همچنین به گزارش «ایلنا» سخنگوی وزارت کشور از ارسال لایحه مدیریت بحران به شورای‌نگهبان خبر داد.
 • بازداشت دو قاچاقچی کلان سوخت در سمنان

  مهر: وزارت اطلاعات اعلام کرد: با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان سمنان، ۴ شرکت متخلف سوخت که اقدام به قاچاق ۸۵۶۰ تن فرآورده نفتی به ارزش ۳۶۰ میلیارد ریال کرده بودند شناسایی و مورد ضربه قرار گرفتند.در این عملیات ۲ نفر از قاچاقچیان کلان دستگیر و پرونده این شرکت‌ها جهت سیر مراحل قضایی به تعزیرات حکومتی، ارسال شد.
 • ادغام دو معاونت قوه‌قضائیه

  فارس: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضائیه با اشاره به ادغام دو معاونت فرهنگی و اجتماعی در دور جدید فعالیت‌های قوه‌قضائیه گفت: ثمره ادغام دو معاونت، امیدواری به کاسته شدن از حجم ستادی قوه‌قضائیه است. محمد باقر الفت در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: به احتمال قوی معاونت فرهنگی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضائیه ادغام می‌شوند و تحت یک مدیریت قرار می‌گیرد.همچنین به گزارش عصر ایران، با پایان یافتن ماموریت قاضی حسن رحیمی مدیرکل روابط عمومی و تشریفات قوه‌قضائیه، وی پس از ۱۰سال با این سمت خداحافظی می‌کند و از قوه‌قضائیه می‌رود.
 • پیش‌بینی کدخدایی از تصویب پالرمو

  الف: عباس کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌و‌گو با پرس‌‌تی‌وی، درخصوص لایحه کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) که توسط مجلس تصویب و در شورای نگهبان رد شد، گفت: همانطور که پیش‌تر اشاره کردم، یکی از وظایف ما در شورای نگهبان، انطباق مصوبات مجلس با قانون اساسی است. در این موضوع، ما چهار مصوبه را پیش‌بینی کردیم که در مجلس شورای اسلامی اصلاح شود که اخیرا نیز اصلاحاتی روی این موارد انجام و برای بررسی‌های بیشتر به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد. مجمع تشخیص مصلحت می‌تواند این مصوبات را براساس تشخیص خود برای مدت معینی برای مصلحت تصویب کند.وی ادامه داد: بنابراین همچنان راه باز است و این امکان وجود دارد که در مجمع تشخیص، کنوانسیون‌های پالرمو و CFT به تصویب برسد. اما شورای نگهبان باید وظایف قانونی خود را انجام دهد.
 • امام‌جمعه اهواز استعفا کرد

  جماران نوشت: آیت‌الله سید‌محمدعلی موسوی جزایری، روز دوشنبه با حضور در دفتر مقام معظم رهبری، گزارشی از وضعیت جسمانی خود ارائه کرد و از سمت «امامت جمعه اهواز» استعفا داد.وی در «خطبه‌های نماز جمعه ۲۶ بهمن ماه اهواز» از «احتمال کناره‌گیری از سمت امامت جمعه به‌دلیل ضعف قوای جسمی» سخن به میان آورده بود. به گزارش «ایرنا» آیت‌الله موسوی جزایری قریب به۴۰ سال عهده‌دار نمایندگی ولی‌فقیه در استان خوزستان بود.
 • آیت‌الله صافی گلپایگانی صد ساله شد

  تسنیم نوشت: آیت‌‌‌الله صافی گلپایگانی روز گذشته ۱۰۰ساله شد. او به‌مدت ۸ سال دبیر شورای نگهبان بود. وی از آذر ۵۹ تا تیر ۶۷ دبیر شورای نگهبان بود.
 • گزارشی از آمار زندانیان عفوشده

  ایسنا نوشت: رئیس سازمان زندان‌ها از عفو بیش از ۳۶هزار نفر از زندانیان سراسر کشور در ادامه اجرای بخشنامه عفوگسترده زندانیان، خبر داد. اصغر جهانگیر در این باره گفت: تا پایان روز بیست و نهم بهمن تعداد ۳۶هزار و ۲۰۰ نفر از زندانیان مشمول بخشنامه عفو مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به مناسبت چهلمین بهار انقلاب اسلامی شدند.براساس این گزارش، استان‌های تهران و خراسان رضوی به ترتیب با ۲۰۶۷ و ۲۰۲۵نفر بیشترین آمار آزادی و استان اصفهان با تعداد ۱۵۰۰ زندانی بیشترین تخفیف مجازات را تا این تاریخ داشته‌اند. بیشترین تعداد آزادی براساس گروه سنی با تعداد ۶۳۱۳ نفر متعلق به گروه سنی ۲۶ تا ۳۲ سال است. همچنین تعداد ۶۰۶ نفر از زندانیان آزاد شده را زنان تشکیل می‌دهند.
 • اولین جلسه دادگاه حسین فریدون

  ایسنا نوشت: اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون و مرتبطان وی در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار شد. مرکز رسانه‌ای قوه‌قضائیه در این باره اعلام کرد: اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون و شش نفر از مرتبطان وی در پرونده، در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت به ریاست قاضی عالیشاه برگزار شد.در این جلسه که حسین فریدون و چهار نفر از مرتبطان به همراه وکلای خود حضور داشتند، نماینده دادستان کیفرخواست پرونده را قرائت کرد. جلسه بعدی هفته آینده برگزار می‌شود.
 • شکایت دادستان تهران از دو نماینده مجلس

  فارس نوشت: علیرضا سلیمی، عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس گفت: دادستان تهران علیه غلامرضا حیدری و پروانه سلحشوری به‌دلیل نطق میان‌دستور آنها اعلام جرم کرده است، به همین دلیل این ۲ نماینده به جلسه آینده هیات نظارت بر رفتار نمایندگان دعوت شده‌اند.در خبری دیگر به گزارش «ایسنا» محمدجواد جمالی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از شکایت رئیس دولت اصلاحات از کریمی قدوسی نماینده مشهد و همچنین شکایت دادستانی تهران از دو نماینده تهران خبر داد.
 • طرح استیضاح رئیس‌جمهور به روایت ذوالنور

  انتخاب نوشت: مجتبی ذوالنور، نماینده قم در مجلس با اشاره به بهانه‌های برخی از نمایندگان برای عدم امضای طرح استیضاح رئیس‌جمهور اظهار کرد: «دو روز تلاش کردیم تنها ۱۸ نفر امضا کردند، ولی بیش از ۸۰ نفر به من وعده کردند که امضا می‌کنند. این نمایندگان به من می‌گویند «آقای ذوالنور دل ما با شماست، اما امضا نمی‌کنیم چون مشکل پیدا می‌کنیم ولی اگر رئیس‌جمهور را به مجلس کشاندید به استیضاح رأی مثبت می‌دهیم.» وی در گفت‌وگو با الف نیز در پاسخ به این سوال که فقط طیف خاصی از نمایندگان این طرح را امضا کردند، گفت: برای امضای این طرح به همه نمایندگان از جمله نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشتی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی مراجعه کردم.
 • کنایه‌های سردار نقدی به دولت

  عصر ایران نوشت: سردار نقدی، رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب گفت: اگر امروز به وضع اقتصادی اعتراض داریم، قصور و تقصیر متوجه خود ماست، چون به کسانی رأی دادیم که به‌دنبال سراب دیپلماتیک برای حل مشکلات اقتصادی کشور بودند
 • انتقاد آیت‌الله سبحانی از تک‌فرزندی

  ایسنا نوشت: آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید در دیدار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: یکی از فرهنگ‌های غلط در جامعه که در حال گسترش است، فرهنگ تک‌فرزندی است. در این باره در نیروهای مسلح باید کثرت فرزند را به عنوان یک فرهنگ تبلیغ کرد. وی افزود: کثرت فرزند موجب جوان شدن جامعه و پیشرفت در آینده می‌شود اما کاهش جمعیت، خطرناک است.
 • هشدار فرمانده نیروی دریایی سپاه به کشتی‌های چینی

  ایرنا: فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: کشتی‌های چینی باید آب‌های ایران را ترک کنند و هر نوع قراردادی در این باره لغو شود. سردار علیرضا تنگسیری روز گذشته در دیدار با بسیجیان و صیادان شهرستان قشم افزود: صیادان بومی ایران باید در خلیج فارس و دریای عمان به فعالیت بپردازند. وی ادامه داد: کشتی‌های چینی نیز در محدوده ۱۲ مایلی خط ساحلی حق صیادی ترال ندارند و قایق‌ها و لنچ‌های ایرانی در این محدوده حق صیادی دارند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر