همچنین در جریان این سفر تسریع در راه‌اندازی اسکله رورو بندر امیرآباد توسط وزارت راه و شهرسازی، تقویت خطوط کشتیرانی کانتینر بر، تامین و تخصص اعتبار لازم برای آزادسازی اراضی ۱۰۰ هکتاری بندر امیرآباد و لایروبی حوضچه آرامش بندر بابلسر و تکمیل تاسیسات دریایی و بندری آن مورد تصویب قرار گرفت. بهره‌برداری از بزرگ‌ترین و مجهزترین مجتمع آموزشی روستایی کشور در روستای خرماکلای مازندران بخش دیگری از برنامه‌های این سفر استانی بود. رئیسی در بخش دیگری از سفرش به استان مازندران در جریان بازدید از بندر نوشهر با اشاره به توسعه تجارت کشور به‌ویژه با همسایگان، دستوراتی در جهت تقویت زیرساخت‌ها و توسعه این بندر صادر کرد. رئیسی ضمن بازدید از انبار کالاهای اساسی و همچنین انبار خودروهای موجود در این بندر که در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته، با اشاره به لزوم جلوگیری از ورود هرگونه کالا به بنادر بدون ثبت سفارش، بر ضرورت تسریع در تعیین تکلیف کالاهای باقی مانده در این بندر تاکید کرد.

رئیس‌جمهور همچنین روز پنج‌شنبه با حضور در نشستی با فعالان اقتصاد مردمی در روستای خرماکلای این استان، با اشاره به مساله عدم توازن در توزیع سود ناشی از تولید و فروش برنج برای تولیدکنندگان و دلالان تاکید کرد که زنجیره تولید تا توزیع برنج باید به شکل دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا جلوی اجحاف به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان گرفته شود. رئیس‌جمهور همچنین در جلسه پیگیری موضوعات ویژه مازندران برای رفع موانع اجرای طرح جامع خودکفایی تولید برنج، مولدسازی و توسعه زیرساخت‌های بندری استان دستورات لازم را صادر کرد.در این جلسه موضوع تقویت و حمایت از برنج‌کاران مازندرانی و رفع موانع افزایش تولید و حرکت به سمت خودکفایی در تولید برنج مورد بحث و بررسی قرار گرفت و وزیر جهادکشاورزی در گزارشی از میزان تولید برنج و میزان نیاز سالانه برنج کشور، از تدوین طرحی جامع برای خودکفایی در تولید برنج خبر داد. رئیسی همچنین از تعلل ۵ ماهه در احیای تالاب میانکاله انتقاد کرد و ‌وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ‌را در این ارتباط بازخواست کرد و دستور داد با تدوین طرح اقتصادی تالاب میانکاله برای جذب سرمایه‌گذاری، اجرای مصوبات طرح احیای این منطقه با جدیت پیگیری و دنبال شود.

همچنین رئیسی با اشاره به تصمیم‌گیری درباره تعیین وضعیت شهرک صنعتی نوشهر گفت: به دلیل تعارضات محیط زیستی، مردم از دهه ۷۰ منتظر تعیین تکلیف این شهرک صنعتی بودند که به لطف خدا این قفل باز شد و ان‌شاءالله تعداد زیادی کارگاه و واحد تولیدی در این شهرک فعال و حداقل هزار فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد. رئیس‌جمهور روز گذشته درجریان بازدید از بندر نوشهر در واکنش به ایجاد استان جدید در کشور و درخواست مردم در غرب مازندران، گفت: ایجاد استان جدید در این منطقه مدت‌هاست که مورد بحث است و حتما ابعاد آن را بررسی می‌کنم. در همین حال منصوری، معاون اجرایی رئیس‌جمهور اعلام کرد در نخستین روز از دومین سفر استانی رئیس‌جمهور به مازندران، دستور برکناری حداقل ۱۰ نفر از مدیران استان که در انجام ماموریت‌های دولت مردمی جهت خدمت به مردم توفیق نداشتند، صادر شد. وی گفت: مبنای این تصمیم، ارزیابی‌ها از عملکرد دستگاه‌های دولتی بوده است.