اهواز به مرز وضعیت سیاه رسید

در خبری دیگر مهران احمدی‌بلوطکی، دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به روند افزایشی کرونا به «ایسنا» گفت: روند و شدت بیماری در اهواز به‌گونه‌ای است که اگر در طیف رنگ‌بندی، رنگ سیاه نیز وجود داشت‌ می‌توانستیم بگوییم اهواز به مرز وضعیت سیاه رسیده است. او افزود: روند بیماری در خوزستان و شهرستان اهواز یکباره با شیب تندی مواجه شد؛ روزانه موارد بیماری بیشتر می‌شود و روز گذشته نیز نسبت به روز قبل صددرصد افزایش یافته است.

افزایش ترافیک عصرگاهی تهران

همچنین سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران درباره وضعیت پایتخت در روزهای پایانی سال گفت: شاهد افزایش جمعیت در مراکز خرید و مگامال‌ها هستیم و از سوی دیگر ترافیک عصرگاهی نیز افزایش داشته است. رحیمی درباره محدودیت‌های تردد شبانه و احتمال لغو یا تغییر آن در روزهای پایانی سال نیز گفت: تاکید می‌کنم که هیچ تصمیمی درباره لغو یا تغییر در محدودیت تردد شبانه اتخاذ نشده و تمامی خودروهای غیرمجاز از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد جریمه خواهند شد.  او درباره قرنطینه تهران نیز گفت: هیچ بحثی در مورد قرنطینه تهران وجود ندارد.

آخرین آمار کرونا در ایران

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، روز گذشته اعلام کرد: تاکنون یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۶۰۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۱ نفر از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز سه شنبه، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۹ هزار و ۶۶۳ نفر رسیده است. سیماسادات لاری افزود: بر اساس معیارهای قطعی تشخیص در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر سه‌شنبه،  ۸ هزار و ۳۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی و از میان آنها ۷۸۲ نفر بستری شدند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ۳ هزار و ۶۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. لاری گفت: هم‌اکنون ۱۱ شهرستان قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی، ۲۱۷ شهرستان زرد و ۱۶۸ شهرستان آبی هستند و شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند