به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، ۳۷۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.  این مقام وزارت بهداشت همچنین گفت: براساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

روند افزایشی دوباره در خوزستان

سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح وضعیت بیماری در استان خوزستان‌ گفت: این استان از اوایل اردیبهشت شیب صعودی شدید در اغلب شهرستان‌ها را شاهد بود؛ به‌طوری که تعداد ابتلا و بستری در این استان در اواخر خردادماه به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید و متاسفانه این استان طولانی‌ترین پیک بیماری را در بین استان‌ها تجربه کرد و در ادامه با همکاری مردم، تلاش شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان و حمایت ستاد کرونای استانی، از نیمه اول تیر ماه شاهد روند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان بودیم، اما متاسفانه طی هفته‌های گذشته تا حدی از شدت این روند کاهشی کاسته شده است؛ به‌طوری که اکنون سه شهرستان این استان در وضعیت قرمز و سه شهرستان هم در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند.

لاری افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته، میانگین استفاده از ماسک توسط مردم خوزستان در اماکن عمومی ۵۰ درصد است که به‌صورتی واضح از میانگین کشوری کمتر است. بیشترین رعایت پروتکل‌ها مربوط به ادارات و بانک‌ها با ۸۵ و ۸۶ درصد و کمترین میزان مربوط به پاساژها با ۴۰ درصد است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند