این نشریه آمریکایی به یک نامه داخلی (در کنگره) دست یافته است که نشان می‌دهد ۲۸ قانون‌گذار آمریکا از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات از اضافه شدن یک متمم به قانون اختیارات دفاعی حمایت می‌کنند که براساس آن، استفاده از بودجه برای اقدام نظامی علیه ایران بدون اجازه کنگره ممنوع می‌شود. پیش از این یک قانون مشابه دیگر نتوانست به‌جایی برسد اما قانون‌گذاران امیدوارند که بتوانند این متمم را به یک طرح سیاست دفاعی که باید به تصویب برسد، تبدیل کنند. در این نامه که خطاب به سنا و کمیته خدمات نظامی نوشته شده است، سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان نسبت به خطر کشیده شدن پای آمریکا به یک درگیری با ایران بدون اجازه‌های لازم ابراز نگرانی کرده‌اند. در همین راستا، اکثریت در هر دو مجلس به صراحت برای دفاع از اقتدار قانونی کنگره درخصوص موضوعات جنگ و صلح صحبت کرده‌اند.

همچنین در این نامه با تکرار ادعاهای خصمانه مقامات آمریکایی علیه ایران آمده است: ما هیچ توهمی درباره خطرات احتمالی از سوی ایران و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده این کشور در خاورمیانه نداریم. این متمم که مورد حمایت هر دو حزب است در توانایی نیروهای مسلح آمریکا برای دفاع از خود مداخله نمی‌کند اما طبق اختیارات ما آغاز هر جنگی نیازمند اجازه کنگره است. فارن‌پالیسی در ادامه گزارش خود با اشاره به اینکه تشکیل چنین همکاری میان قانون‌گذاران دو حزب آمریکا برای تقویت نقش کنگره در مسائل مربوط به جنگ غیرمتعارف است، نوشت: این اقدام مورد حمایت دموکرات‌های منتقد سیاست‌های ترامپ، شامل تام یودال و رو کانا و به‌علاوه جمهوری‌خواهان حامی ترامپ همچون مت گائتس قرار گرفته است، اما مخالفان بر این باورند که تصویب چنین قانونی توانایی رئیس‌جمهور برای پاسخ‌دهی سریع به ایران را محدود می‌کند.

یک دستیار در کنگره که خواست نامش فاش نشود، در این‌باره اظهار کرد: این ضروری‌ترین موضوع در زمینه دفاع ملی است که اکنون در کنگره مورد بحث است و بسیار نادر است در یک مساله یک اتفاق‌نظر واقعی میان دو حزب وجود داشته باشد و همکاری‌های عجیب میان راست و چپ شکل گیرد.

این مطلب برایم مفید است