حسن روحانی ابراز امیدواری کرده است با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در رأس دستگاه قضایی کشور، شاهد تحولات مورد انتظار مردم در گسترش عدالت اجتماعی، احقاق حقوق عمومی و شهروندی، مبارزه جدی و همه‌جانبه با فساد و تحکیم امنیت در همه ابعاد آن از جمله امنیت سرمایه‌گذاری و صیانت از فعالیت‌های سالم اقتصادی در کشور باشیم.در متن پیام تبریک روحانی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی، ریاست محترم قوه قضائیه، سلام علیکم

انتصاب جنابعالی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به سمت ریاست قوه قضائیه را که نشان اعتماد معظم‌له و مدیریت شایسته شما در مسوولیت‌های پیشین در آن قوه است، تبریک می‌گویم.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، مهم‌ترین نماد  اراده نظام اسلامی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت و تامین امنیت اجتماعی است. بی‌تردید انجام این رسالت خطیر در سایه استقلال دستگاه قضایی و به دور از ملاحظات حزبی و جناحی و بی‌اعتنا به فشار برخی از قدرت‌های رسانه‌ای و تبلیغی امکان‌پذیر خواهد بود که در این راستا قدم‌های برداشته شده، باید تکمیل گردد.

در این مقطع حساس بخش بزرگی از بار مسوولیت تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به نظام بر دوش آن قوه محترم است که با پیروی از سیره و منش شهید آیت‌الله دکتر بهشتی بنیانگذار دستگاه قضاء اسلامی در کشور و اجرای دقیق قوانین و فرامین امام راحل‌ به‌ویژه فرمان ۸ ماده‌ای سال ۱۳۶۱ ایشان و ارشادات مقام معظم رهبری مدظله، می‌توانیم شاهد شکوفایی و پویایی بیشتر ارزش‌های اسلامی و انقلابی باشیم.

اینجانب ضمن اعلام آمادگی دولت تدبیر و امید برای همکاری و تعامل با آن قوه در جهت تحقق آرمان‌های بلند نظام اسلامی و اجرای دقیق قانون اساسی، امیدوارم با حضور جنابعالی در رأس دستگاه قضایی کشور، شاهد تحولات مورد انتظار مردم در گسترش عدالت اجتماعی، احقاق حقوق عمومی و شهروندی، مبارزه جدی و همه جانبه با فساد و تحکیم امنیت در همه ابعاد آن از جمله امنیت سرمایه‌گذاری و صیانت از فعالیت‌های سالم اقتصادی در کشور باشیم.همچنین لازم می‌دانم از خدمات و تلاش‌های ریاست پیشین قوه قضائیه آیت‌الله آملی‌لاریجانی، تقدیر کرده و توفیقات ایشان را در خدمت به مردم و نظام اسلامی از خداوند بزرگ مسألت ‌نمایم.

پیام تبریک وزیرامورخارجه

همچنین وزیر امور خارجه در پیامی انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه را تبریک گفت. به گزارش «ایسنا» در بخشی از پیام محمدجواد ظریف به ابراهیم رئیسی آمده است: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در دوره جدید نیز با همه توان، ظرفیت و تجارب داخلی و خارجی خود در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه قضایی و آرمان‌های عدالت محور انقلاب اسلامی و نیز بسط مفاهیم عالیه حقوقی به‌ویژه حقوق بشر منبعث از احکام نورانی اسلام در تعاملات بین‌المللی، همچون گذشته در کنار دستگاه قضایی به وظایف و ماموریت‌های خود عمل خواهد کرد.

پیام تبریک رئیس مجلس

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز از طرف خود و نمایندگان مجلس، در پیامی انتصاب سید ابراهیم رئیسی را تبریک گفت. به گزارش «ایسنا» در بخشی از این پیام آمده است: لازم می‌دانم بر آمادگی و اهتمام مجلس شورای اسلامی در راستای افزایش همکاری و هم‌افزایی و توسعه روابط با قوه قضائیه به‌ویژه درخصوص تصویب قوانین مورد نیاز تاکید کنم. علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، امیر دریابان شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما و محسن رضایی دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام نیز هر یک در پیام‌های جداگانه‌ای انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه را تبریک گفتند.