این اظهارات نتانیاهو با واکنش‌های گسترده همراه شده و بسیاری از کارشناسان در نقاط مختلف دنیا مستندات ادعایی اصطلاحا جدید وی را زیر سوال برده و آنها را قدیمی دانسته‌اند. مقام‌های کشورهای اروپایی با بیان اینکه آنچه نتانیاهو به‌عنوان اسناد جدید نمایش داد در سال‌های گذشته توسط دستگاه‌های اطلاعاتی کشورهای غربی مطرح شده‌اند، از اظهارات او به‌عنوان مبنایی برای تاکید بر ضرورت حفظ برجام استفاده کرده‌اند، موضوعی که با هدفی که نتانیاهو از این نمایش تبلیغاتی دنبال می‌کرد ۱۸۰ درجه تفاوت دارد. روزنامه نیویورک‌تایمز در سرمقاله روز سه‌شنبه خود در مطلبی با عنوان «حقه‌بازی نتانیاهو درباره ایران» نوشته است: «نخست‌وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو مدت‌ها است به استفاده از ابزارهای تصویری برای گوشزد کردن خطرات ایران و توافق هسته‌ای عادت دارد، حتی اگر آن خطرات گاه زاییده ذهن باشند.»

این روزنامه ادامه داد: «در ماه فوریه، نتانیاهو در یک همایش امنیتی در اروپا قطعه‌ای از یک پهپاد سرنگون‌شده ایرانی را به‌عنوان شاهدی برای استدلالش مبنی بر اینکه تهران و هم‌پیمانانش نباید عزم اسرائیل را بیازمایند بالا برد. او در سخنرانی‌اش در سال ۲۰۱۲ مقابل سازمان ملل هم برای نشان دادن میزان قدرت هسته‌ای ایران، که در آن زمان رو به پیشرفت بود، اما هرگز به مرحله تولید سلاح نرسید، کارتونی از یک بمب را نشان داد که دستمایه تمسخر عده زیادی شد.» ادعاهای نتانیاهو تکرار همان ادعاهایی است که آمریکایی ها در گذشته تحت عنوان «ابعاد احتمالی نظامی در برنامه هسته‌‌ای ایران» مطرح کرده بودند و پرونده آن همزمان با مذاکرات برجام مختومه اعلام شد.

روزنامه نیویورک‌تایمز هم در سرمقاله خود به تکراری بودن ادعاهای نتانیاهو اشاره کرده و نوشته یکی از دلایل حصول برجام هم محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران بوده است.

با آنکه نتانیاهو قبل از شروع نمایش تبلیغاتی خود مدعی شده بود قصد ارائه اسنادی درباره نقض توافق هسته‌ای توسط ایران را دارد نیویورک‌تایمز نوشته است: «نتانیاهو، هیچ دلیلی مبنی بر اینکه ایران برجام را از زمان اجرایی شدن آن در اوایل ۲۰۱۶ نقض کرده، ارائه نکرد؛ این درحالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که وظیفه نظارت بر توافق را به عهده دارد و همین‌طور مقام‌های امنیتی آمریکا مکررا پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرده‌اند. بسیاری از سران نظامی و اطلاعاتی فعلی و سابق اسرائیل نیز گفته‌اند که این توافق موثر است و باید آن را حفظ کرد.»

روزنامه آمریکایی با یادآوری اینکه نتانیاهو قصد «کشتن» توافق هسته‌ای را دارد نوشته او قصد داشته «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را به خروج از این توافق مجاب کند.