آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل - روزنامه شماره ۴۸۴۱

 • زمان تکمیل آزادراه «شمال»

  دنیای اقتصاد: زمان افتتاح و بهره‌برداری از دو قطعه میانی آزادراه تهران- شمال اعلام شد.به گزارش «دنیای اقتصاد»،بنا بر دستور رئیس‌جمهوری و اعلام وزیر راه وشهرسازی،پایان دولت دوازدهم به‌عنوان زمان افتتاح قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران-شمال به منظور بهره‌برداری و تکمیل کل آزادراه اعلام شد.با افتتاح قطعه یک آزادراه تهران-شمال به طول ۳۲ کیلومتر در روز سه شنبه ششم اسفند ۹۸، هم‌اکنون دو قطعه از چهار قطعه آزادراه تهران-شمال به مرحله بهره‌برداری رسیده است.این در حالی است که هم‌اکنون دو قطعه میانی آزادراه یعنی قطعات ۲ و ۳ ناتمام مانده و از پیشرفت فیزیکی کمی برخوردار است.
 • تصویب اولین طرح جامع ریلی برای پایتخت پس از انقلاب

  مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو) از تصویب اولین طرح جامع حمل‌و‌نقل ریلی درون شهری برای پایتخت خبر داد و گفت: با تصویب طرح جامع حمل‌و‌نقل ریلی شهری تهران و حومه انتخاب مشاور طراح ۴ خط جدید افزوده شده به خطوط ریلی پایتخت تا پایان سال انجام می‌شود. همچنین طراحی پایه خط ۱۰ و طراحی اولیه ۳ خط دیگر تا یک سال آینده محقق می‌شود؛ امیدواریم تا سال آینده عملیات اجرای خط ۱۰ آغاز شود.
 • رعایت اصول مشتری‌مداری برای تجاری شدن رجا

  مسوولیت و بار اصلی در جابه‌جایی‌ها و خدمات رسانی به مسافران به‌ویژه زائران بارگاه امام رضا (ع) بر دوش روسای قطار و ماموران موظف قطارها اعم از ترنست‌رانان، سرمهمانداران، مهمانداران، ماموران فنی و خدماتی است. مدیرعامل شرکت حمل‌و‌نقل ریلی رجا در مراسم تجلیل از ماموران برگزیده قطارها، درخصوص برگزاری این برنامه اظهار کرد: این برنامه به رسم یک سنت هر ساله در رجا برای مامورانی که مجبورند برای خدمات‌دهی به هموطنان همیشه در سیر باشند برگزار شده است، تا از تلاش این همکاران قدردانی شود.
 • پرداخت ۷ میلیارد تومان برای احداث متروی پرند

  طبق تفاهم‌نامه‌ای که با شهرداری تهران و شرکت متروی تهران داریم، تعهد کردیم مبلغ ۱۷۶ میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت عمران پرند برای احداث متروی پرند هزینه کنیم که تاکنون در این قالب نزدیک به ۷ میلیارد تومان از اراضی پرند را با شهرداری تهران برای احداث مترو، تهاتر کرده‌ایم. پدرام صمیمی فر، عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» گفت: این موضوع به یک موافقت‌نامه نیاز داشت که توانستیم موافقت‌نامه بین شهرداری و سازمان برنامه و بودجه را اصلاح و شرکت عمران پرند را هم به این موافقت‌نامه اضافه کنیم. همچنین قول مساعد برای شروع عملیات متروی پرند از جانب شهرداری تهران داده شده است.
 • اقدامات پیشگیرانه شهر زیرزمینی برای مقابله با ویروس کرونا

  مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: متروی تهران فرآیند مقابله با ویرو‌س کرونا را با ضدعفونی کردن همه اماکن و ناوگان ریلی متروی تهران برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در دستور کار خود قرار داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر