آرشیو روزنامه شماره ۴۸۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل - روزنامه شماره ۴۸۱۸

 • رقابت اقتصادی شرکت‌های بازرسی حمل‌ونقل به صلاح نیست

  رقابت اقتصادی شرکت‌های بازرسی در حوزه حمل‌ونقل و پایین آوردن قیمت خدمات برای جذب پروژه‌ها منجر به افت کیفیت خدمات بازرسی می‌شود. نیما عظیمی، مدیر بازرسی شرکت خدمات بازرسی فنی IGS با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» گفت: تقریبا همه شرکت‌های بازرسی در حوزه حمل‌ونقل فعال هستند، زیرا اولین و ساده‌ترین موضوعی که می‌شود در وندرلیست مناقصات بازرسی قرار داد موضوع بازرسی جرثقیل‌ها و تجهیزات باربرداری است. درحال‌حاضر بیش از ۳۰ شرکت در حوزه بازرسی حمل‌ونقل فعالیت می‌کنند. متاسفانه وقتی رقابت قیمتی بین شرکت‌ها پیش می‌آید، به‌صورت ناخودآگاه از کیفیت خدمات کاسته می‌شود که این موضوع می‌تواند باعث به‌وجود آمدن مشکلاتی شود. وی افزود: مشکل دیگر عدم درک منافع بازرسی است. این عدم درک ممکن است هم از طرف اپراتورهای تجهیزات و هم از طرف مالک و بهره‌برداران آنها رخ دهد.
 • شکستن رکورد درآمد و سود شرکت‌های تابعه موسسه صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن

  شرکت‌های تابعه موسسه صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن طی ۹ ماهه سال‌جاری توانستند رکورد درآمد و سود در سال ۱۳۹۷ را شکسته و از آن عبور کنند. به گزارش روابط‌عمومی موسسه صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن، گزارش عملکرد شرکت‌های تابعه موسسه صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن، ‌هفت شرکت تابعه این صندوق شامل شرکت‌های راه‌آهن حمل‌ونقل، ‌راه‌آهن کشش، ترکیب حمل‌ونقل، خط و ابنیه فلق، راه پرواز، خدمات بیمه‌ای پوشش جاده‌ابریشم و گسترش صنایع ریلی ایران توانستند طی ۹ ماه سال‌جاری، از رکورد درآمد و سود خود عبور کنند که نشان‌دهنده رشد و پیشرفت در جهت اهداف این موسسه است.
 • موسسات رده‌بندی برای ارتقای ایمنی حمل‌ونقل

  حسن‌رضا صفری مدیرعامل موسسه رده‌بندی ایرانیان
  در عرصه دریا و دریانوردی، رژیمی به نام حفظ و تضمین ایمنی اشخاص و حفاظت از سرمایه‌های مردم (شامل شناورها،‌ خدمه، مسافران،‌ محموله‌ها، محیط‌زیست و...) وجود دارد. این رژیم در عرصه دریا و دریانوردی بسیار مناسب، کارآمد و ضروری است. بنابراین ایمنی و امنیت در عرصه دریا و دریانوردی به شکلی کاملا ارزشی و نهادینه شده و کاملا متفاوت و کارآمدتر از سایر صنایع وجود دارد. صنایع دریایی یک صنعت بین‌المللی است. به همین علت استانداردهای این صنعت هم به‌صورت بین‌المللی تعریف شده‌اند. سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) تصویب‌کننده استانداردهایی در امر ایمنی جان اشخاص و سرمایه‌های مردم در دریاها بوده و وابسته به سازمان ملل متحد است. تمامی کشورهای صاحب دریا و بعضی از کشورهای بدون دسترسی به دریا نیز عضو این سازمان هستند. این سازمان تمامی الزامات بین‌المللی حفظ و ارتقای ایمنی اشخاص در دریا و سرمایه‌های مردم را به عهده دارد و اجرای این الزامات را به دولت‌های صاحب پرچم واگذار کرده است. اجرای این کنوانسیون‌ها که شامل الزامات ایمنی و قانونی روی کشتی، ‌تاسیسات دریایی،‌ ساحلی و فراساحلی و نیز در عرصه دریانوردی و بهره‌برداری از کشتی‌ها است از حدود سه قرن قبل توسط دولت‌ها به موسسات رده‌بندی واگذار شده است. متاسفانه در کشور ما تا سال ۱۳۸۵ هیچ موسسه رده‌بندی ایرانی وجود نداشت و تا آن زمان موسسات رده‌بندی خارجی از طرف دولت گواهینامه کشتی‌ها را صادر می‌کردند.
 • تلاش برای کاهش سرفاصله حرکتی در خط ۳ متروی تهران

  مدیرعامل مترو از نهایی شدن نتیجه مناقصه پایانه آزادگان در بخش جنوبی خط ۳ خبر داد و این پایانه را یکی از عوامل موثر در کاهش سرفاصله حرکتی در خط ۳ متروی تهران دانست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر