آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل - روزنامه شماره ۴۷۹۶

 • زمان‌بندی افتتاح مترو در شهرهای جدید

  دنیای‌اقتصاد: متولی شهرهای جدید در دولت جزئیات اتصال ریلی ۱۳ شهر جدید کشور به شبکه مترو و شبکه حمل‌ونقل ریلی سراسری کشور را اعلام کرد. مسوولان حمل‌ونقل شهرهای جدید در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد»، با تشریح جزئیات مربوط به وضعیت هر کدام از شهرهای جدید کشور به لحاظ وضعیت مطالعات مربوط به احداث مترو، پیشرفت فیزیکی هر کدام از این پروژه‌ها، طول خطوط مترو طراحی‌شده و میزان منابع مالی موردنیاز و اختصاص یافته برای هر کدام از شهرهای جدید، برآورد زمانی ساخت و افتتاح خطوط مترو در ۱۳ شهر جدید کشور را اعلام کردند.
 • تعلیق شبکه ریلی یکپارچه

  استفاده از امکانات ریلی کشور به شکل یکپارچه از اهداف بزرگ مدیریت شهری و بخش راه کشور در سال‌های اخیر بوده و ناگفته پیداست که چنین رخدادی تا چه اندازه به بهره‌وری بیشتر شبکه کمک می‌کند. این موضوع یعنی شبکه ریلی یکپارچه و اتصال ریلی تهران به شهرهای حومه در سال ۹۶ با امضای یک توافق‌نامه سه‌جانبه بین شهرداری تهران، ‌شرکت راه‌آهن و شرکت عمران شهرهای جدید در دستور کار قرار گرفت و قرار بود امسال بخشی از آن به بهره‌برداری برسد اما شرکت قطارهای حومه‌ای که بنا بود متولی احداث قطارهای پیرامونی به کلان‌شهرها و پیگیر این تفاهم‌نامه مشترک در شرکت راه‌آهن باشد، هنوز تشکیل نشده است.
 • بخش ریلی مزیت نسبی در انتقال بارهای ترانزیت دارد

  کشور ایران به‌دلیل ‌قرارگرفتن در مسیر کریدور اصلی شمال-جنوب از مزیت نسبی مناسبی در انتقال بارهای ترانزیت کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه به آب‌های آزاد بین‌المللی از طریق خلیج‌فارس و کشورهای خاورمیانه و شرق اروپا برخوردار است.
 • پیشنهادهای بودجه‌ای شرکت مترو به کمیسیون عمران مجلس برای سال ۹۹

  علی امام با تشریح پیشنهادهای ارائه شده از سوی شرکت مترو برای بررسی جزئیات لایحه پیشنهادی بودجه دولت در سال ۹۹ در بخش حمل‌ونقل ریلی درون شهری به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت موافقت نهایی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با این پیشنهادها امکان بهره‌برداری از ۲۰ایستگاه مترو در کمتر از دو سال آتی وجود دارد. در غیر این‌صورت از یک‌سو حجم عظیمی از سرمایه‌گذاری‌های صورت‌گرفته از بودجه عمومی برای توسعه خطوط ۶ و ۷ در زیر زمین معطل مانده و مردم با افزایش قیمت سوخت و کمبود واگن با سختی‌های بسیار بیشتری نسبت به سال‌های قبل در پایتخت برای تردد مواجه می‌شوند.به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام مدیرعامل این شرکت با اشاره به بررسی لایحه بودجه دولت در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در ارتباط با تصمیم‌گیری‌های صورت‌گرفته در کمیسیون عمران درخصوص بودجه حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری جهت ارائه به صحن مجلس عنوان کرد: در لایحه بودجه دولت اوراق مشارکت در نظر گرفته شده برای حمل‌ونقل ریلی ۵ هزار میلیارد تومان است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر