آرشیو روزنامه شماره ۴۷۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل - روزنامه شماره ۴۷۶۰

 • تحولات حمل‌ونقل با بهای جدید بنزین

  دنیای‌اقتصاد: گمانه‌زنی‌های چندماه اخیر برای افزایش قیمت بنزین، بالاخره رنگ واقعیت گرفت. دولت، جمعه ۲۴ آبان ماه، از میان حامل‌های مختلف انرژی قیمت بنزین را در دو سطح جدید تغییر داد. بر این اساس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد به ۳ هزار تومان رسید. به این ترتیب بنزین پس از سال‌ها از شکل «تک‌نرخی» به «دو نرخی» تبدیل شد. حسن روحانی، رئیس‌جمهور هدف از اصلاح قیمت بنزین را انتقال منابع از ۲۵ درصد اغنیای جامعه به ۷۵ درصد نیازمند اعلام کرده است. همزمان با این تصمیم، مهم‌ترین سوال میزان اثرگذاری افزایش قیمت این حامل انرژی، بر سایر بخش‌های اقتصادی به‌ویژه حمل‌ونقل است؟
 • مزایا و معایب استفاده از واگن آلومینیومی

  عباس قربانعلی‌بیک /معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران
  رسانه‌ها در هفته‌های اخیر از ترخیص ۷۰ دستگاه واگن مترو خبر دادند. بر این اساس اعلام شده که در ساخت این واگن‌ها به‌جای استفاده از بدنه «کربن-استیل» از بدنه آلومینیومی استفاده شده که این تغییر در هر واگن ۲ تن و در مجموع ۱۴ تن بدنه قطار را سبک‌تر خواهد کرد و این ویژگی هنگام بهره‌برداری منجر به کاهش مصرف برق و صرفه‌جویی در انرژی می‌شود.
 • کسب جایزه توسط دو شرکت تابعه موسسه صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن

  گروه بنگاه‌ها: دو شرکت تابعه موسسه صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن در نخستین دوره ملی لجستیک و زنجیره تامین موفق به کسب جایزه شدند. به گزارش روابط‌عمومی موسسه صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن، نخستین دوره جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین با همکاری دانشگاه امیرکبیر، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت راه و شهرسازی در مرکز همایش‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور مسوولان، استادان و شرکت‌های برتر برگزار شد که دو شرکت از شرکت‌های تابعه موسسه صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن برگزیده و موفق به کسب لوح تقدیر شدند.
 • توسعه حمل‌ونقل عمومی و جریان روان زندگی

  علی امام / مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه
  ضرورت دستیابی به حمل‌ونقل عمومی موضوعی است که وجود آن از زمانی که ‌«طهران» برای راه‌اندازی واگن اسبی و تراموا تلاش می‌کرد، احساس شد. با این تفاوت که امروز بیش از پیش می‌دانیم زندگی پرشتاب و مدرن امروز، بدون اولویت قرار دادن انسان به‌عنوان محور اصلی هر آنچه توسعه باید برای او رخ دهد، به دشواری فرساینده بدل می‌شود.
 • کاهش یک ساعته زمان اجرای طرح ترافیک و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا

  گروه بنگاه‌ها: از ابتدای آذرماه تا پایان سال جاری، زمان اجرای طرح‌های ترافیکی از ساعت ۱۹ به ساعت ۱۸ تغییر می‌یابد. کاهش یک‌ساعته زمان اجرای طرح شامل هر دو محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا می‌شود.به گزارش روابط‌عمومی شهرداری تهران، از ابتدای آذرماه تا پایان سال‌جاری، زمان اجرای طرح‌های ترافیکی از ساعت ۱۹ به ساعت ۱۸ تغییر می‌یابد. کاهش یک‌ساعته زمان اجرای طرح شامل هر دو محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا می‌شود.براساس این گزارش، این تصمیم با توجه به کوتاه شدن طول روز و به جهت تخلیه سریع‌تر ترافیک بزرگراه‌های شهر در ساعات شبانگاهی، برابر اختیارات قانونی شهرداری تهران و براساس هماهنگی صورت‌گرفته با پلیس راهور تهران اتخاذ شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر