آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل - روزنامه شماره ۴۶۸۹

 • کانال اتصال «مترو» به بودجه پایدار

  دنیای اقتصاد: پنج مزیت اصلی قطار شهری برای مسافران نسبت به سایر مدهای حمل‌ونقلی، «توسعه خطوط و ناوگان مترو» را به یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری تبدیل کرده است. مدیریت شهری پایتخت معتقد است توسعه مترو کانال اصلی برای حل دو چالش اصلی پایتخت‌نشینان یعنی آلودگی هوا و ترافیک است.
 • شرکت‌های پایانه‌دار بنادر نیازمند حمایت همه‌جانبه دولت

  گروه بنگاه‌ها: شرکت‌های پایانه‌دار بنادر نیاز به حمایت همه‌جانبه دولت دارند. دولت باید با حمایت از این بخش اثرات منفی تحریم‌ها را بر بخش‌خصوصی و به‌ویژه روی سرمایه‌گذاران بنادر به حداقل برسانند. بهزاد سیف‌اللهی،‌ کارشناس و فعال حوزه خدمات بندری با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» گفت: مرداد امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۴۰ درصد افزایش تورم داشته و مرداد ماه سال ۹۷ نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، حدود ۵۰ درصد تورم داشتیم. اینها به معنای افزایش هزینه‌های تولید بوده که به‌طور مستقیم روی کار در بنادر اثر می‌گذارد. به موازات آن بخش زیادی از هزینه‌های پایانه‌داران به‌صورت ارزی است.
 • بازدید معاون وزیر از روند اجرایی پروژه‌های راهسازی استان خوزستان

  گروه بنگاه‌ها: خیرالله خادمی،‌ مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور از روند اجرایی پروژه‌های راهسازی استان خوزستان و شهر آبادان بازدید کرد.
 • مشکلات پیش روی پیمانکاران راه‌سازی

  علی آزاد/ دبیر انجمن شرکت‌های راه‌سازی ایران
  در روزهای اولیه شکل‌گیری پیمانکاری، افرادی کاردان و با تجربه و تحصیل‌کرده و متخصص حاضر به پذیرش شرایط سخت شامل دوری از خانواده، مشکلات سفر در بیابان‌ها و محل‌های دور افتاده شدند. همچنین قبول ریسک کردند و به دولت‌ها به‌عنوان کارفرما برای انجام پروژه‌ها با قیمت‌های تعیین‌شده تعهد دادند. در حقیقت پیمانکار واسطه‌ای برای تبدیل سرمایه مالی به سرمایه زیرساختی مملکت با قبول ریسک‌های خاص خود است.
 • ایستگاه بسیج و میدان محمدیه امروز افتتاح می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: بخش شرقی خط ۷ متروی تهران به طول ۵/۸ کیلومتر با دو ایستگاه بسیج و میدان محمدیه امروز(۴ شهریور) با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر تهران و سایر مسوولان به‌طور رسمی راه‌اندازی می‌شود.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر