آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل - روزنامه شماره ۴۶۸۴

  • بزرگنمایی تقاضا در ناوگان ریلی؟

    بازوی پژوهشی مجلس با بررسی واقعیت بازار حمل‌ونقل ریلی «بار» و «مسافر» در کشور، با استناد به «ضعف بهره‌وری در ناوگان بار» و «سودآور نبودن فعالیت شرکت‌ها در ناوگان مسافری» در سیستم ریلی، پیش‌بینی‌های انجام شده در دولت درباره «نیاز تا سال ۱۴۰۰» را به مراتب بیشتر از تقاضای واقعی اعلام کرده است. گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره تقاضای واقعی ناوگان حمل‌ونقل ریلی در کشور و توان تولید داخل در این بخش نشان می‌دهد: مشروط به رونق صنایع و تکمیل تجهیزات مربوط به ترانزیت انواع کالاها از یک سو و همچنین افزایش میل و رغبت مسافران داخلی به سفر با قطار از سوی دیگر، تقاضای استفاده از شبکه حمل‌ونقل ریلی تا حد آنچه دولت برای سال ۱۴۰۰ تخمین زده است، افزایش پیدا می‌کند.
  • کاهش درآمد و حجم فعالیت‌های شرکت‌های پایانه‌دار بنادر

    گروه بنگاه‌ها: به علت کم شدن حجم بار بنادر، درآمد شرکت‌های پایانه‌دار بنادر کاهش پیدا کرده در نتیجه بسیاری از آنها به ناچار تعطیل یا مجبور به تعدیل نیروی‌های انسانی خود شده‌اند.
  • رشد ۴۷ درصدی بهره‌وری حمل‌ونقل ریلی باری

    گروه بنگاه‌ها: در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن توانستیم بهره‌وری هر واگن ملکی (سرانه تن‌کیلومتر حمل شده هر واگن) را با رشد ۴۷ درصدی از مقدار یک میلیون و صد هزار تن‌کیلومتر به مقدار یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن‌کیلومتر افزایش دهیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر