آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل - روزنامه شماره ۴۶۴۳

  • دو برنامه برای شهر ریل‌پایه

    دنیای اقتصاد: همکاری دولت و شهرداری تهران طی پنج سال گذشته پس از یک دوره طولانی قطع رابطه، منجر به یک دستاورد نسبی در حوزه تسهیل سفرهای درون و برون‌شهری شده و اتصال میان ایستگاه راه‌آهن پایتخت و یکی از ایستگاه‌های خط ۳ مترو به‌زودی برقرار می‌شود. با اتمام این پروژه مسافران بین‌شهری پس از ورود به سکوی راه‌آهن می‌توانند از طریق گالری ایجاد شده، به‌طور مستقیم وارد ایستگاه مترو شده و از آنجا به هر نقطه‌ای از شهر که تحت پوشش شبکه مترو قرار دارد، عزیمت کنند. این دستاورد که نتیجه همکاری دولت و شهرداری بوده و فعلا برای ساکنان مجموعه شهری تهران بیشتر قابل ردیابی است، ناظر بر این است که مسافران بین‌شهری را که میان پایتخت و برخی از شهرهای اطراف در تردد هستند به استفاده از شبکه ریلی با توجه به برقراری اتصال کامل میان ایستگاه راه‌آهن و مترو ترغیب می‌کند.
  • پایین بودن ظرفیت شبکه ریلی کشور در حوزه باری

    گروه بنگاه‌ها: عمده مشکلی که بخش ریلی به‌ویژه در حوزه باری با آن مواجه بوده، پایین بودن ظرفیت شبکه ریلی به‌ویژه در محور جنوب لرستان (به‌دلیل قدیمی بودن، یک خطه بودن، شیب و فراز زیاد، قوس‌های با شعاع کم، تونل‌های زیاد و....) است.
  • نقدینگی مشکل اصلی تولید‌کنندگان واگن

    گروه بنگاه‌ها: اکثر شرکت‌های تولیدکننده واگن به علت مشکل نقدینگی دچار اختلال در رنجیره تامین هستند. سیدکیوان امام، مدیرعامل گروه صنعتی پلور سبز با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» گفت: گردش مالی به موقع باعث رونق تولید کارخانه‌های واگن‌سازی شده، ولی اگر پرداخت مطالبات طولانی شود، زنجیره تامین شرکت دچار اختلال می‌شود.

بیشتر