وی درخصوص فعالیت‌‌‌های هلدینگ دکا در حوزه مسوولیت اجتماعی که منجر به دریافت این تندیس شد، گفت: یکی از این اقدامات ویژه احداث نخستین مرکز خدماتی-رفاهی ویژه رانندگان و سفیران شبکه لجستیک به عنوان نمونه‌‌‌ای بی‌‌‌نظیر در کشور است. در این مرکز کلیه امکانات از جمله خدمات درمانی، رستوران و پذیرایی، استراحتگاه، حمام، خشکشویی، لباسشویی، آرایشگاه و... برای رانندگان و خانواده‌‌‌های آنان رایگان است و فضاهای بازی، ورزش و سرگرمی برای فرزندان رانندگان نیز پیش‌بینی شده است. از دیگر اقدامات برجسته دکا در حوزه مسوولیت اجتماعی، خدمات‌‌‌رسانی به بیماران درگیر سرطان و خانواده‌‌‌های آنان از طریق مرکز کنترل سرطان ایرانیان (مکسا) است که دکا بخشی از توان و ظرفیت لجستیکی خود را برای خدمات حمل‌ونقل بیماران دارای شرایط خاص، جابه‌‌‌جایی و انبارداری تجهیزات پزشکی از جمله تخت بیمار، دستگاه اکسیژن، ویلچر و... اختصاص داده و به بیش از ۲۷۰۰ خانواده درگیر سرطان کمک کرده است.

مدیر روابط عمومی هلدینگ دکا ادامه داد: احداث ایستگاه آتش‌‌‌نشانی، انجام فرآیند هوم دلیوری به منظور ارسال کالا و محصول خریداری شده به درب منزل مصرف‌کننده به صورت کاملا رایگان و با پوشش گسترده کشوری، از دیگر اقدامات مهم هلدینگ دکا در زمینه مسوولیت اجتماعی است.

یاری همچنین اضافه کرد: دکا در زمینه محیط‌زیست نیز اقدامات زیادی انجام داده است که از آن جمله می‌توان به سرمایه‌گذاری کلان در حوزه خرید ناوگان ملکی و کاهش آلاینده‌‌‌های زیست محیطی از این طریق، کاهش ردپای کربنی با نوسازی ناوگان، استفاده از مایع Adblue در سوخت ناوگان حمل با هدف کاهش آلاینده‌‌‌ها در راستای اصول جدید زیست محیطی، کاهش میزان سوخت و آلایندگی با استفاده از ناوگان با استاندارد یورو‌۴‌، تجهیز و ایزوله‌‌‌سازی تعمیرگاه روانکارها با نظارت کامل تیم‌‌‌ها و متخصصان HSE با هدف به حداقل رساندن میزان فاضلاب وارده به محیط‌زیست، مدیریت ضایعات و تفکیک مواد قابل بازیافت، توسعه نرم‌‌‌افزارهای مرتبط با انبارداری و حمل به منظور کاهش مصرف انرژی‌‌‌های تجدیدناپذیر، استفاده از دستگاه‌‌‌ها و تجهیزات حمل و بارگیری با کمترین میزان آلایندگی و اصلاح فرآیندها و کاهش ۴۰ درصدی مصرف کاغذ اشاره کرد.

گفتنی است نماینده ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس شورای تحول و پیشرفت وزارت صمت، معاون سازمان بازرسی کل کشور، دبیر فراکسیون سازمان‌های مردم‌‌‌نهاد مجلس، دبیر اجرایی انجمن علمی کارآفرینی کسب‌و‌کار‌‌‌های نوین ایران و مشاور عالی صندوق توسعه ملی، رئیس سازمان متخصصان و مدیران ایران و رئیس هیات ‌‌‌مدیره انجمن صنفی مدیران مراکز دانش‌‌‌بنیان از مسوولان حاضر در این اجلاس بودند که تندیس مجموعه‌‌‌های برتر را اهدا کردند.