وی افزود: تحویل ۹۲۰هزار قلم کالا در سال ۲۰۲۳ به این معناست که به طور متوسط، در یک‌ماه ۷۶هزار دستگاه محصول، در یک‌روز ۳۰۶۷دستگاه محصول، در یک‌ساعت ۳۰۷دستگاه محصول و به‌طور متوسط در هر یک دقیقه، ۵دستگاه محصول درب منزل مشتریان تحویل داده شده است که آمار بسیار قابل توجهی است.  

 هر یک دقیقه، تحویل ۱۵ محصول

هومن پشنگیان با اشاره به حجم و وسعت فرآیند home delivery در هلدینگ دکا، این آمار را در سطح کشور بی‌نظیر خواند و گفت: ۱۶اسفندماه سال گذشته (سال ۱۴۰۱) رکورد تحویل بیشترین تعداد کالای تحویل‌شده درب منزل مشتریان به صورت هوم‌دلیوری با تحویل ۱۰هزار قلم کالا در یک‌روز شکسته شد. به عبارت دیگر به‌طور متوسط در این تاریخ در یک‌دقیقه، ۱۵قلم کالا و در هر ساعت ۹۰۹قلم کالا درب منزل مشتریان تحویل داده شده و در هر یک دقیقه، مهمان ۱۵خانه در سراسر کشور بوده‌ایم که این آمار نشان‌دهنده حجم و وسعت فرآیند هوم‌دلیوری در هلدینگ دکا و بسیار تامل‌برانگیز است.  مدیرعامل هلدینگ دکا، پیچیدگی‌ها و دشواری‌های فرآیند هوم‌دلیوری را مورد اشاره قرار داد و گفت: بیشترین تعداد هوم‌دلیوری در سال ۲۰۲۳ مربوط به محصول یخچال‌فریزر و پس از آن مربوط به محصول تلویزیون و ماشین لباسشویی بوده است که همگی در دسته محصولات سنگین و ویژه قرار دارند و حمل آنها نیازمند رعایت نکات و ضوابط خاصی است. همچنین از آنجا که هریک از این محصولات باید در یک نقطه از ایران تحویل مشتریان شود، ثبت این آمار هوم‌دلیوری در هلدینگ دکا نشان‌دهنده سطح تخصصی و میزان حجم فعالیت کلان در این بخش است که در هیچ کجای ایران، نمونه مشابهی ندارد.

 پوشش سراسری هوم‌دلیوری؛ از ماکو تا کنارک

وی همچنین درخصوص پوشش سراسری هوم‌دلیوری در هلدینگ دکا اعلام کرد: بررسی داده‌های مربوط به فرآیند هوم‌دلیوری در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، دورترین مقصدی که همکاران ما به آن سفر کرده و کالا را درب منزل مشتری تحویل داده‌اند، شهر «کنارک» در استان سیستان و بلوچستان با طی مسافت ۱۵۲۴کیلومتر بوده است. ماکو، گیلان‌غرب، عسلویه، سرخس، قشم و میرجاوه، دیگر مقاصدی بوده است که سفیران و همکاران هوم‌دلیوری دکا در جای جای ایران به آن سفر کرده و سفارش مشتریان عزیز را تحویل داده‌اند که این موضوع در بسیاری از شرکت‌ها دیده نمی‌شود یا در این حجم، قابل ارائه نیست.  به گفته وی، در سال جاری، ۷۳درصد شهرستان‌های کشور تحت پوشش ارائه خدمات تحویل درب منزل هوم‌دلیوری قرار گرفته‌اند که این عدد نسبت به سال ۲۰۲۲، با ۶۵درصد افزایش همراه بوده است. به عبارت دیگر، در سال ۲۰۲۳ تعداد شهرهای تحت پوشش، ۸۴۲شهر ایران است که در سال ۲۰۲۲ این عدد معادل ۷۴۶شهر کشور بوده است.  پشنگیان افزود: خوشحالیم که این حجم از فعالیت، با درصد بالای رضایتمندی مشتریان که اولویت اصلی ماست، همراه بوده است.