سعید چلندری با اشاره به برنامه‌‌‌ریزی گسترده برای ساماندهی تاکسی‌‌‌های اینترنتی در راستای خدمات‌‌‌رسانی به مردم اظهار کرد: در زمینه ساماندهی ترمینال مسافری فرودگاه امام مقرر شد تاکسی‌‌‌های اینترنتی از داخل پارکینگ شماره ۳ نسبت به خدمات‌رسانی به مسافران اقدام کنند.

وی ادامه داد: با این اقدام از ازدحام جمعیت مقابل ترمینال جلوگیری می‌شود.

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)‌‌‌ با بیان اینکه این محل از طریق پل ارتباطی با ترمینال ۱ فرودگاه ارتباط دارد، افزود: محل در نظر گرفته شده برای تاکسی‌‌‌های اینترنتی تا ترمینال ۱ حدود ۸۰۰متر فاصله دارد.

چلندری تاکید کرد: این برنامه باعث می‌شود از آسیب به کسب و کار تاکسی‌‌‌های اینترنتی که در فرودگاه مشغول به خدمات‌‌‌رسانی هستند جلوگیری شود، ضمن اینکه خدمات باکیفیت بهتر و ایمنی بالا به مسافران ارائه خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه تاکسی‌‌‌های اینترنتی و مسافربرهای شخصی علائم مشخصی ندارند و قابل تشخیص نیستند اضافه کرد: یکی از مشکلات این بخش آن است که هویت راننده خودروی مسافربر برای فرودگاه مشخص نیست و تشخیص مسافربر شخصی که اطلاعات آن در جایی ثبت نشده مقدور نبوده است.

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه تشخیص تاکسی‌‌‌های اینترنتی نیز مقدور نبوده و در صورت شکایت مسافران امکان پیگیری آن فراهم نبود، اظهار کرد: با این تفاسیر طرح مذکور به منظور ساماندهی مسافربرهای شخصی و تاکسی‌‌‌های اینترنتی با هدف حفظ و ارتقای ایمنی سفر مسافران برنامه‌‌‌ریزی شده است.

چلندری بیان کرد: با اجرای این طرح امکان پیگیری شکایات مسافران از تاکسی‌‌‌های اینترنتی فراهم می‌شود و از فعالیت مسافربرهای شخصی که احراز هویت نشده‌‌‌اند جلوگیری به عمل خواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یکی از معضلات حمل‌ونقل فرودگاه امام خمینی، شکایت مسافران از برخی مسافربرهای شخصی بوده که به انحای مختلف از آنها سوءاستفاده می‌‌‌شده است. با توجه به این مساله شهر فرودگاه امام (ره) طرح ساماندهی تاکسی‌‌‌های اینترنتی و مسافربرهای شخصی را به مرحله اجرا درآورده است.