وی افزود: با پیگیری‌های مشخص شد نه تنها این مشکل برای ایرلاین‌های ایرانی بلکه برای شرکت‌های هواپیمایی دیگر کشورها نیز به دلیل بدی آب و هوای فرودگاه استانبول رخ داده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به پیگیری‌های این سازمان برای بررسی علت تاخیر پرواز دیروز ایران ایر به مقصد استانبول، ادامه داد: علت معطلی مسافران طی شبانه روز گذشته در فرودگاه امام خمینی (ره) این بود که مسوولان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران منتظر بودند تا این پرواز انجام شود، اما هر چقدر پیگیری‌ها انجام شد فرودگاه استانبول با برگزاری مجدد پرواز موافقت نکرد. وی با تاکید بر اینکه امنیت و جان مسافران برای سازمان هواپیمایی در اولویت است درباره اینکه آیا هما به مسافران زیان دیده از انجام نشده این پرواز خصوصاً مسافرانی که قصد داشتند با پرواز کانکشن از استانبول به کشور دیگری بروند، خسارتی داده می‌شود یا نه؟ گفت: در حال حاضر مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره) پذیرایی می‌شوند؛ خبرها لحظه‌ای به آنها داده می‌شود و اگر قرار به انجام پرواز جایگزین باشد اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

رضوی یادآور شد: اگر این پرواز لغو شود خسارت به مسافران پرداخت خواهد شد. در فرودگاه امام خمینی با مسافران صحبت کرده‌ایم تا در صورت کنسلی این پرواز و انجام پرواز جایگزین، مسافران پرواز ایران ایر به هتل منتقل شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند