آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل ریلی - روزنامه شماره ۴۳۵۶

 • شرکتی با مغزهایی اقتصادی

  دنیای اقتصاد: امروزه شرکت حمل‌ونقل ریلی BNSF بزرگ‌ترین شرکت باربری ریلی آمریکای شمالی محسوب می‌شود، به نحوی که شرکت عظیمی همچون یونیون پاسیفیک آمریکا، در رقابتی سخت با این شرکت، در رتبه بعدی قرار گرفته است. همچنین این شرکت یکی از ۷ شرکت آمریکایی حمل‌ونقل ریلی است که دارای کلاس I بوده و بر اساس آنچه در گزارش‌های شرکت منتشر شده، تعدادی بیش از ۴۴ هزار نفر را در استخدام خود دارد. این شرکت در مجموع خطوطی به طول ۵۳ هزار و ۳۰۰ کیلومتر را در ۲۸ ایالت مختلف آمریکا در سلطه چرخ‌های واگن‌های خود دارد که به مدد ۸ هزار عدد لکوموتیو تحت مالکیت، بزرگ‌ترین شبکه حمل‌ونقل باری آمریکا را از آن BNSF کرده‌اند. به‌عنوان مثال براساس یک گزارش، ناوگان این شرکت در سال ۲۰۱۲، مسافتی بالای ۲۷۲ میلیون کیلومتر را طی کرده‌اند که این میزان بیشتر از جابه‌جایی هر شرکت دیگر حمل‌ونقل ریلی در آمریکاست و به خوبی نشان از وسعت فعالیت این شرکت دارد. جالب است بدانید شرکت BNFS و یونیون پسیفیک دارای توافق‌نامه‌های دوطرفه‌ای هستند که بخشی از خطوط ریلی خود در غرب آمریکا را به اشتراک گذاشته و موجب هم افزایی یکدیگر می‌شوند.
 • حضور ۹۰ شرکت خارجی در نمایشگاه بین‌المللی ریلی

  دنیای اقتصاد: نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته هفته گذشته با حضور ۹۰ شرکت خارجی برگزار شد.
 • امکان ضمانت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ازسوی راه‌آهن

  مدیرعامل راه‌آهن گفت: برای اولین بار با استفاده از ظرفیت ماده ۶۷ قانون دائمی، موفق شدیم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بازار سرمایه ایران را ضمانت کنیم. سعید محمدزاده اظهار کرد: در سال ۹۶، ۱۳۰۰ کیلومتر خط‌ آهن جدید احداث شد که ۵۰۰ کیلومتر آن را شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و ۸۰۰ کیلومتر آن را راه‌آهن در قالب خطوط دوم و سوم احداث کرد.
 • اتصال شبکه ریلی به مراکز بار با ساخت ۳۰۰ کیلومتر راه‌آهن

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای تکمیل شبکه ریلی بابت اتصال به چشمه‌ها و مراکز بار حدود ۳۰۰ کیلومتر راه‌آهن ۲ تا ۲۰ کیلومتری نیاز داریم، تاکید کرد: تغییر رفتار و سیستم برای رسیدن به این مقصود ضروری است.
 • ریل به مجاورت آستارا رسیده است

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به تشریح جزئیات پروژه‌های ریل- بندر در بنادر تجاری کشور پرداخت و گفت: ریل به مجاورت بندر آستارا رسیده است و در صورت اتصال راه‌آهن به بندرانزلی اتفاق بزرگی رخ خواهد داد.
 • آغاز فروش بلیت‌ قطارهای رجا برای سفرهای تابستانی تا ۱۵ تیرماه

  فروش بلیت قطارهای رجا حدفاصل تاریخ‌های اول تا۱۵تیر ماه ۹۷، از چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه آغاز شد. فروش بلیت قطارهای مسافری همه محورها به‌صورت همزمان از تمام کانال‌های فروش شرکت رجا از ساعت ۱۰ صبح همین تاریخ انجام می‌شود. براساس اعلام روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا، متقاضیان می‌توانند برای تهیه و خریداری بلیت قطارهای رجا در ایام مذکور به روش‌های مختلفی از جمله: اینترنتی، اپلیکیشنی، تلفنی از طریق سامانه ۱۵۳۹و نمایندگی‌های مجاز سراسر کشور، اقدام کنند. همچنین متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص سفر با قطارهای رجا به‌صورت شبانه‌روزی از سراسر کشور با سامانه‌ ارتباط با مشتریان این شرکت از طریق شماره تلفن‌ ۱۵۳۹ تماس گرفته یا به سایت اینترنتی این شرکت به نشانی: www.raja.ir مراجعه کنند.
 • انتشار صکوک اجاره برای تولید ۵۰ لکوموتیو در داخل کشور

  وزیر راه و شهرسازی گفت: انتشار صکوک اجاره به مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان برای تولید ۵۰ لکوموتیو برای یک شرکت صددرصد خصوصی (البرز نیرو) با تضمین شرکت راه‌آهن توسط شرکت واگن پارس بیانگر این است که به‌رغم تنگناهای مالی ما می‌توانیم راه‌های دیگری پیدا کنیم.
 • امضای تفاهم‌نامه بازسازی و تامین ادوات ریلی بین راه‌آهن ایران و شرکت سوئیسی

  فارس: تفاهم‌نامه پروژه‌های بازسازی و تعمیرات اساسی ادوات ریلی زیرکوب (بالاست و رگولاتور) و تدارک ۲۱ دستگاه ماشین‌آلات خطی امروز بین راه‌آهن ایران و شرکت ماتیزا سوئیس به امضا رسید. در حاشیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی با حضور قائم‌مقام راه‌آهن، معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن و مدیران شرکت سوئیسی تفاهم‌نامه پروژه‌های بازسازی تعمیرات اساسی دو دستگاه ماشین‌آلات زیرکوب بالاست و رگولاتور و تدارک ۲۱ دستگاه ماشین‌آلات خطی بین راه‌آهن ایران و شرکت ماتیزا سوئیس به امضا رسید. در حاشیه این مراسم معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قرارداد امروز بین راه‌آهن ایران و شرکت سوئیسی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان شرکت‌های ماشین‌آلات مکانیزه ریلی در قالب تفاهم‌نامه به امضا رسید.
 • تکمیل خط ریلی حومه‌ای تهران - کرج تا دو ماه آینده

  فارس: مدیرعامل شرکت ساختمان و تاسیسات راه‌آهن پیشرفت چهار خطه حومه‌ای تهران - کرج را ۸۷ درصد ارزیابی کرد و گفت: در حال مذاکره برای خرید هزار دستگاه واگن باری تولید داخل هستیم. ابراهیم محمدیان در حاشیه ششمین نمایشگاه بین‌‌المللی حمل‌ونقل ریلی در جمع خبرنگاران، گفت: در شرکت ساختمان و تاسیسات راه‌آهن (بالاست) تلاش کردیم، کارهای جدیدی به سبد درآمدی و بازرگانی اضافه شود.

بیشتر