از Recently Deleted کمک بگیرید

در هر آی‌فونی که از iOS ۸ یا جدیدتر استفاده می‌کند، اپ عکس‌ها دارای بخشی به نام Recently Deleted است. در این قسمت می‌توانید عکس‌هایی را که به‌تازگی پاک کرده‌اید پیدا کنید. کافی است اپ عکس‌ها را باز کنید، روی منوی آلبوم‌ها کلیک کنید و فولدر Recently Deleted را باز کنید. در این قسمت لیستی از عکس‌هایی که پاک کرده‌اید را خواهید یافت. هر کدام را که می‌خواهید برگردانید انتخاب کرده و گزینه Recover را لمس کنید.به‌این‌ترتیب عکس مورد نظر شما به‌جای قبلی خود باز خواهد گشت.

عکس‌ها را با استفاده از بکاپ iTunes بازگردانید

اگر آی‌فون‌تان را مرتب با iTunes، Sync می‌کنید ممکن است بتوانید عکستان را از بکاپ iTunes به گوشی برگردانید. برای این کار ابتدا گوشی را به کامپیوتر متصل کنید. سپس نرم‌افزار iTunes را باز کنید و گوشی را به iTunes متصل کنید. پس از اینکه iTunes گوشی را شناخت وارد منوی Summary شوید و گزینه Restore from Backup را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که با این روش تمامی اطلاعات مانند دفترچه تلفن، ایمیل و... نیز به آنچه در آخرین بک‌آپ ذخیره شده بود بازمی‌گردند. پس تنها درصورتی‌که مرتبا و در فواصل زمانی کوتاه بک‌آپ‌گیری می‌کنید از این روش استفاده کنید.

کمک Photo Stream /  iCloud برای بازگشت عکس‌ها

درصورتی‌که گزینه Photo Stream را در آی‌فون و آی‌پد روشن کرده باشید با کلیک روی هر عکس، آن عکس به iCloud photo stream ارسال می‌شود. اگر نمی‌دانید این گزینه را از کجا چک کنید یا روشن کنید به مسیر Settings>iCloud>Photos بروید و گزینه My Photo Streams را روشن کنید یا چک کنید که روشن باشد. برای بازگرداندن عکس‌ها از Photo Stream وارد اپ عکس‌ها شوید، از نوار پایین اپ Albums را انتخاب کنید و فولدر My Photo Stream را خواهید دید. وارد این فولدر شوید و به‌دنبال عکس مورد نظرتان بگردید.

نرم‌افزارهای Recovery

اگر عکس‌های شما برای مدتی طولانی پاک شده باشند و از آنها بکاپ نگرفته باشید احتمال زیادی وجود دارد که Overwrite شده باشند و دیگر در دسترس نباشند. ولی درصورتی‌که هنوز overwrite نشده باشند می‌توان با استفاده از برخی نرم‌افزارهای ریکاوری عکس آنها را بازگرداند. برای این کار باید یکی از این نرم‌افزارها را روی کامپیوتر نصب کنید. سپس آی‌فون خود را به کامپیوتر متصل کنید و به نرم‌افزار مورد نظر اجازه دهید تا به حافظه گوشی دسترسی پیدا کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند