حذف فایل و اطلاعات اضافی

یکی از نخستین کارهایی که باید در راستای افزایش سرعت رایانه خود انجام دهید، آن است که به حذف فایل و اطلاعات اضافی ذخیره شده در رایانه اقدام کنید. به این ترتیب، شما می‌توانید تا حد زیادی، حافظه اشغال‌شده رایانه را که توسط فایل‌های غیرضروری پر شده است، خالی کرده و به سرعت عملکرد آن کمک کنید.

  چند برنامه را با هم اجرا نکنید

کاربران رایانه‌هایی که سرعت کند و پایینی دارند، باید توجه کنند که نباید چندین برنامه را هم زمان باهم باز و اجرا کنند؛ چراکه پردازنده رایانه برای پردازش و اجرای هر کدام از آنها به شدت مشغول می‌شود، بنابراین سرعت عملکرد رایانه به‌شدت کاهش می‌یابد و در بسیاری از موارد، هنگ می‌کند.

  آپلود و دانلود کردن فیلم‌های ویدئویی ممنوع

آپلود و دانلود فیلم‌های ویدئویی به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای سرعت رایانه شما را کم می‌کند؛ بنابراین کاربران باید توجه داشته باشند که نباید از شبکه‌های اجتماعی همچون یوتیوب و... به تماشای فیلم‌های ویدئویی بپردازند؛ چراکه این کار به شدت سرعت رایانه آنها را کاهش می‌دهد و در پاره‌ای از موارد، رایانه‌شان هنگ می‌کند.

  به فکر ارتقای پردازنده کامپیوتر خود باشید

کاربران در‌صورتی‌که می‌خواهند برای همیشه از شر رایانه کُند خود رها شوند، باید یک فکر اساسی کنند و به فکر ارتقای سخت افزاری و نرم‌افزاری رایانه خود بیفتند که این کار مستلزم آن است که شما از یک رایانه رومیزی استفاده کنید نه یک لپ‌تاپ!

  چند صفحه مرورگر باز نکنید

برای افزایش سرعت اینترنت رایانه خود، باید از باز کردن چندین صفحه (tab) به صورت همزمان در مرورگر اینترنتی خود خودداری کنید.