آرشیو روزنامه شماره ۵۱۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۱۳۲

 • درس‌های ۹۹ بورس تهران

  دنیای‌اقتصاد – زهرا رحیمی: تنها یک روز دیگر تا بسته شدن کارنامه بورس در سال ۹۹ باقی مانده است. سالی پرچالش که در نیمه نخست آن سودی ۳۰۰درصدی از آن بورس‌بازان شد و در نیمه دوم سهامداران را گرفتار صف‌های طولانی فروش کرد و همچنان نیز تصور روشنی از آینده این بازار وجود ندارد. فارغ از دلایل ثبت ابرنوسان‌ بازار سهام در سال جاری که بخشی از آن به سیاست‌گذار و بخشی دیگر به سرمایه‌گذاران بازمی‌گردد، بورس تهران در سال ۹۹ چه درسی به فعالان خود داد؟
 • تعیین سرنوشت دامنه نوسان

  دنیای‌اقتصاد: آخرین جلسه امسال شورای‌عالی بورس در حالی امروز (سه‌شنبه) برگزار می‌شود که قرار است سیاست‌گذاران بورسی درباره تداوم یا پایان اجرای دامنه نوسان نامتقارن تصمیم‌گیری کنند. این خبر را محمدعلی دهقان، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در یک گفت‌وگوی رادیویی که وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۹ را بررسی می‌کرد، بیان کرد.
 • وزن‌کشی در بازار سهام

  دنیای‌اقتصاد: هر چند در ابتدای معاملات روز گذشته شاهد برتری عرضه بر تقاضا بودیم و در ۱۵ دقیقه ابتدایی شروع بازار شاخص‌های سهامی با افت همراه شدند اما به یک‌باره ورق داد و ستد‌‌‌‌ها برگشت و شاهد پیشی گرفتن خریداران از فروشندگان در جریان معاملاتی روز دوشنبه بودیم به طوری که دماسنج اصلی بازار با رشد بیش از ۹هزار واحدی (۷/ ۰ درصدی) به کار خود پایان داد. در حالی سهام شرکت‌ها در سطوح جذاب قیمتی نوسان دارند که متقاضیان خرید همچنان قشر حقوقی‌ بازار هستند.
 • آیا بورس روز شنبه باز است؟

  دنیای‌اقتصاد: غیرتعطیل بودن آخرین روز اسفندماه سبب شد تا ابهامی درخصوص باز بودن بورس میان فعالان این بازار وجود داشته باشد. بر اساس آخرین اخبار، کانون بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری در نامه به مدیران عامل بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری اعلام کرده روز پنج‌شنبه ۲۸ اسفندماه آخرین روز فعالیت بانک‌ها و موسسات اعتباری و اولین روز فعالیت بانک‌ها نیز در سال آینده روز پنج‌شنبه ۵فروردین ۱۴۰۰ خواهد بود؛ اما سازمان بورس و اوراق بهادار تا این لحظه در‌خصوص فعالیت بازار سهام در آخرین روز اسفندماه شفاف‌سازی نکرده است. با این حال از آنجا که تحویل سال نو در ظهر روز شنبه خواهد بود و فعالیت بازار سهام و کارگزاری‌ها منوط به ارائه خدمات از سوی بانک‌هاست، قاعدتا در روز شنبه ۳۰ اسفند‌‌‌ماه سال ۱۳۹۹، بورس نیز تعطیل خواهد بود.
 • از واریز سود سهام عدالت تا پیش‌بینی بورس ۱۴۰۰

  دنیای‌اقتصاد: عرضه‌‌های اولیه در سال ۱۳۹۹، احتمال واریز سود سهام عدالت تا پایان سال جاری، موافقت مجلس شورای اسلامی با تخصیص ۵ درصد سهام دولتی در عرضه اولیه به بازارگردانی و... از جمله موضوعاتی بود که دیروز کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره آن می‌نوشتند و با یکدیگر صحبت می‌کردند. در ادامه نگاهی داشته‌ایم به مهمترین و پربحث‌ترین موضوعات مطرح شده در حوزه بورس که در شبکه‌های اجتماعی درباره آن صحبت شده است.
 • «توسن» بورسی می‌شود

  گروه شرکت‌ها: شرکت توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت کشور از ورود خود به بازار سرمایه خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت توسن، این شرکت در سال ۱۳۷۸ با هدف ایجاد بستری مستقل و بومی برای طراحی و تولید محصولات و راهکارهای نوین در عرصه‌های مختلف فناوری اطلاعات مانند بانکداری و دولت الکترونیک تاسیس شد.
 • تداوم دخالت‌ها وضعیت بورس را بدتر می‌ کند

  در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بازار سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه در میان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها را به سوالات، مشکلات و دغدغه‌های مطرح شده از سمت شما منتشر می‌کنیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر