آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۱۱۴

 • کمای تقاضا در بورس

  دنیای‌اقتصاد- محمدامین خدابخش: سنگینی بار عرضه و ضعف تقاضا در بورس سبب شد تا ارزش صفوف فروش در این بازار طی معاملات روز شنبه سنگین‌تر شود. این‌طور که به‌نظر می‌آید طی روزهای گذشته کف قیمتی منفی ۲درصدی در کنار افزایش ریسک‌های سیاسی در بازار سرمایه راه را برای فروش بیشتر هموار کرده و در کنار آن ارزش دادوستدها به کمتر از ۴هزار میلیارد تومان رسیده است.
 • شوک‌های بی‌حاصل به بازار سهام

  دنیای اقتصاد: روند معاملات بورس در اولین روز هفته و پس از ۳روز منفی چیزی نبود که سهامداران پس از چرخش دامنه نوسان به دامنه نوسان نامتقارن انتظار داشته باشند. برخی نقش حقوقی‌ها در عرضه سهام را عامل کاهش شاخص و برخی دیگر نیز بی‌اعتمادی حقیقی‌ها به تدابیر سیاست‌گذار را عامل عقبگرد دوباره شاخص و بازگشت آن از روند مثبت می‌دانند. روز گذشته و در پایان معاملات بازار سهام، شاخص کل روند نزولی هفته گذشته را پیش گرفت تا با افتی ۴۵/ ۰درصدی بار دیگر نگرانی سهامداران را نسبت به آینده این بازار به همراه داشته باشد این در حالی است که سیاست‌گذار بورسی کشور به‌رغم هشدار کارشناسان همواره بر بهبود وضعیت بازار تاکید می‌کند.
 • شروع منفی بورس در آخرین ماه سال

  دنیای‌اقتصاد: از اعمال دامنه نوسان نامتقارن یک هفته گذشت. به‌جز دو روز ابتدایی هفته گذشته، تاکنون این نحوه سیاست‌گذاری نه‌تنها نفعی به سهامداران نرسانده، بلکه منجر به سنگین‌شدن صف فروش‌ها و کاهش نقدشوندگی سهام شده است، به‌طوری‌که در جریان معاملات روز شنبه شاهد افزایش ۴۹ درصدی ارزش صف فروش‌ها نسبت به روز معاملاتی (چهارشنبه ۲۹ بهمن) بودیم. همچنین دیروز ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس کاهش محسوسی را تجربه کرد. تقویت تفکر رکودی و کاهش نقدشوندگی را دو ثمره سیاست‌گذاری‌های اشتباه در بورس می‌توان دانست. این امر از جمله مواردی بود که «دنیای‌اقتصاد» بارها در گزارش‌های خود به آن هشدار داده بود و پرواضح است که سیاست‌گذاران باید به فکر راهکار بهتری برای نجات بازار سهام باشند.
 • آزمایشگاهی به وسعت بورس ایران

  دنیای اقتصاد: صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه اقتصاد ایران به ثبات رسیده است و امروز ما صادر‌کننده فولاد و پتروشیمی هستیم و خیلی از محصولات صنعتی ما بازارهای جهانی خود را پیدا کرده است، قطع برق مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال در تهران، بالارفتن ارزش بیت‌کوین در بازار و... از جمله موضوعات مورد بحث در روز گذشته در شبکه‌ اجتماعی توییتر بود.
 • صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳

  روزنامه «دنیای‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد را در بازار سرمایه در این ستون پوشش می‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلی در این حوزه از طریق واتس‌اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره ۰۹۱۰۰۸۹۷۲۴۴پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیری خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که از چاپ نظرات حاوی توهین معذوریم. درج پیام مخاطبان صرفا انعکاس نظرات است و به معنای موافقت با آن نیست.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر