آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۱۱۱

 • تحقق هشدارها در بورس

  دنیای اقتصاد- محمدامین خدابخش: روز سه‌شنبه شاخص بورس با افت ۹/ ۰درصدی مواجه شد و با افتادن به دام دامنه نوسان منفی ۲درصدی شاهد شکل‌گیری صف‌های فروش در بسیاری از نمادها و کاهش ارزش معاملات به محدوده ۴۰۰۰میلیارد تومان بود تا نقدشوندگی بازار بیش از گذشته تهدید شود. این وضعیت در حالی رخ داده است که بروز چنین مشکلاتی با تحدید بیشتر دامنه نوسان به دفعات هشدار داده شده بود.
 • سرنخ مشکل بورس عرضه یا تقاضا؟

  دنیای‌اقتصاد: در حالی که تصمیمات سیاست‌گذاران بورسی بر کنترل عرضه‌ها در بازار متمرکز شده است، برخی کارشناسان معتقدند مسیری که سازمان بورس و شورای‌عالی بورس در پیش گرفته‌ است نه تنها دردی از بازار دوا نمی‌کند بلکه حتی به بیراهه می‌رود و ممکن است شرایط را دشوارتر از گذشته کند. به اعتقاد آنان مشکل فعلی بازار سرمایه طرف عرضه نیست، بلکه ضعف در سمت تقاضا است، بنابراین اگر تغییر قوانین و مقرراتی نیز لازم باشد باید در جهت تقویت تقاضا عمل کند.
 • معایب هشت گانه دامنه نوسان نامتقارن

  وحید نکویی / دانشجوی دکتری اقتصاد مالی
  برخلاف اینکه از مدت‌ها قبل کارشناسان بازار سرمایه پیشنهاد افزایش دامنه‌ نوسان و حتی حذف آن را مطرح می‌کردند اما در نهایت محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار از اتخاذ چهار تصمیم مهم در جلسه روز شنبه ۱۸بهمن ماه شورای عالی بورس خبر داد؛ یکی از مهم‌ترین تصمیمات بحث‌برانگیز این شورا، ایجاد دامنه نوسان نامتقارن بود؛ در این جلسه مقرر شد تا دامنه نوسان خرید و فروش سهام از منفی ۲ تا مثبت ٦ درصد تغییر کند و از روز شنبه ۲۵ بهمن ماه دامنه نوسان بورس تغییر کرد.
 • بی‌رونقی بورس و پرسش‌های بی‌پایان سهامداران

  دنیای‌اقتصاد: تجمع سهامداران معترض نسبت به وضعیت بورس، رسیدن تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در بورس و فرابورس به ۴۱‌شرکت، افت‌ شاخص بورس، تنش‌های منطقه‌ای و تاثیر آن بر اقتصاد کشور از جمله موضوعاتی بود که دیروز در شبکه‌های اجتماعی و در گعده فعالان بورس و بازار سرمایه درباره آن صحبت می‌شد. دیروز یک‌بار دیگر بعد از درگیری‌ها در عراق این مساله بین کاربران شبکه‌های اجتماعی مطرح شد که این موضوع چقدر روی بازارهای مالی ایران و به‌خصوص حوزه بورس تاثیرگذار است.
 • دامنه نوسان نامتقارن محکوم به شکست است

  در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بازار سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه در میان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها را به سوالات، مشکلات و دغدغه‌های مطرح شده از سمت شما منتشر می‌کنیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر