آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۷۰

 • رای بورس به دست نامرئی

  دنیای‌اقتصاد – محمد امین خدابخش: اقبال به سهم‌های کوچک در بورس که اثر چندانی بر نماگر اصلی این بازار ندارند، نسبت به ماه‌های اخیر افزایش یافته است. از این رو بازار سهام شاهد افزایش شکاف بین دو شاخص کل و هموزن است. همین امر سبب شدتا خروج نقدینگی از سهام شاخص‌ساز به نفع گروه‌های کم‌وزن بازار سهام در یک ماه اخیر افزایش یابد. به نظر می‌رسد تدابیر ناکارآمد اتخاذشده در حمایت از سهام، رای منفی سهامداران حقیقی به دخالت‌های دولت را به دنبال داشته است.
 • پای لنگ تامین مالی از بورس

  دنیای ‌اقتصاد: در سالی که به نام جهش تولید نام‌گذاری شده است، یکی از راهکارهای اساسی رونق تولید، تامین مالی بنگاه‌های تولیدی از طریق بازار سرمایه است. تحریم‌های بین‌المللی، فعالیت اقتصادی کشور را وارد فاز جدیدی کرده این در حالی است که تولید همواره نیازمند تامین مالی مستمر با حداقل ریسک برای ادامه حیات خود است. کارشناسان اقتصادی بارها در مورد حجم بالای نقدینگی در کشور هشدار داده‌اند. در شرایطی که نقدینگی به‌ویژه بخش پول با رشد همراه می‌شود، سرمایه‌های خرد نزد عموم مردم که به‌صورت جهت‌دار به سوی بازارهای مختلف سراریز می‌شود، می‌تواند مانند بهمنی سهمگین اقتصاد کلان را با چالش‌های جدی مواجه کند که پیامدی جز تورم و رکود به همراه نخواهد داشت.
 • تلاش ناکام بورس برای سبزپوشی

  دنیای‌اقتصاد: فعالان بازار سرمایه یکشنبه متفاوتی را تجربه کردند، روزی که برخلاف چند وقت اخیر شاهد بازگشت اقبال به سهم‌‌های شاخص‌ساز بودیم، اما برآیند معاملاتی اغلب شاخص‌های بازار در پایان معاملات همچنان در مدار منفی باقی ماند. دیروز هر چند سامانه معاملاتی برخی شرکت‌های کارگزاری دچار اختلال شد، اما این موضوع مانع از گردش نقدینگی در فضای معاملاتی بورس اوراق بهادار تهران نشد و در طول دادوستد‌ها شاهد جابه‌جایی سهام بین سرمایه‌گذاران بودیم.
 • گپ و گفت درباره مشکلات صندوق‌های بازارگردانی

  دنیای اقتصاد: شروع دومین روز هفته دی ماه بازهم برای سهامداران، روز ناخوش‌احوالی بود. البته روز گذشته در نیمه دوم بازار، شاخص توانست کمی خود را تکان بدهد و افت شروع روز را جبران کند اما همچنان سهامداران دل‌خوشی از اوضاع و احوال بورس ندارند. اما از توییت‌هایی که روز گذشته در شبکه‌اجتماعی توییتر مورد توجه کاربران قرار گرفت و حتی سر از کانال‌ها و گروه‌های پیام‌رسان تلگرام هم درآورد، نوشته رضا خانکی، کارشناس بازار سرمایه بود. او در صفحه شخصی خود در توییتر رشته توییتی درباره صندوق‌های بازارگردانی نوشت.
 • صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸

  روزنامه «دنیای‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش می‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلی در این حوزه از طریق واتس اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره ۰۹۱۰۰۸۹۷۲۴۴پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیری خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که از چاپ نظرات حاوی توهین معذوریم. درج پیام مخاطبان صرفا انعکاس نظرات است و به معنای موافقت با آن نیست.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر