آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۵۹

 • دو نیمه بورس با سوءبرداشت

  دنیای‌اقتصاد - محمدامین خدابخش: بورس تهران روز دوشنبه ریزشی دور از انتظار را تجربه کرد و با ثبت بیشترین افت در یک ماه اخیر، پس از ۶ روز مقاومت محدوده ۵/ ۱ میلیون واحدی را ترک کرد. به این ترتیب بازار سهام که با انتشار خبر بررسی مجدد لوایح FATF در مجمع تشخیص شروعی مثبت داشت، در ادامه روندی متفاوت را در پیش گرفت و اخبار ضد و نقیض در این خصوص و برداشت نادرست معامله‌گران از آن سبب شد تا کلیت بورس تهران با تشدید عرضه‌ها مواجه شود.
 • اثر برجسته اخبار بر بازار سهام

  دنیای‌اقتصاد: در عرض کمتر از ۲۴ ساعت اخبار ضدونقیض درباره بررسی مجدد لوایحFATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام اثر دوگانه خود را بر بازار سرمایه گذاشت. صبح دیروز بورس ابتدا به استقبال اظهارات لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس دولت که خبر از موافقت رهبری برای بررسی مجدد FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام داده بود، رفت که روند رو به رشدی داشت. اما چند ساعت بعد که یکی از اعضای مجمع اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت هنوز چنین موضوعی در جلسات مطرح نشده است، روند رو به صعود شاخص کل نزولی شد و در پایان روز با افت حدود ۳۲ هزار واحدی به کانال یک میلیون و ۴۸۰ هزار سقوط کرد.
 • مسوولیت هیات‌مدیره در تنظیم، تصمیم و تصویب از دیدگاه قانون تجارت

  عباس وفادار / حسابدار رسمی و کارشناس رسمی دادگستری محمدکاظم تقدیر / وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
  چندی است شاهد بحث همکاران حسابدار در گروه‌ها و کانال‌های تخصصی در مورد معنی، مفهوم و تعریف حقوقی سه کلمه «تنظیم»، «تصمیم» و «تصویب» در لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت ایران هستیم. مطالعه مطالب مطرح شده نشانگر دیدگاه‌های متفاوت و اختلاف نظر همکاران حسابدار در این مورد است.
 • یادآوری وعده‌ها

  دنیای‌اقتصاد- امیرکلهر: دریافت عوارض از حمل و نقل زمینی و حذف عوارض حمل‌و‌نقل هوایی در مصوبه مجلس شورای اسلامی، صحبت‌های علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه سیاست کلی دولت عرضه محصولات فولادی به‌طور کامل در بورس کالا است، افت ۳۱ هزار واحدی شاخص بورس و سرخ‌پوش شدن بورس از جمله سوژه‌های افراد فعال در شبکه اجتماعی توییتر در روزگذشته بود. در ادامه برخی سوژه‌های پربحث‌ در حوزه اقتصادی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کرده‌ایم.
 • صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵

  روزنامه «دنیای‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش می‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلی در این حوزه از طریق واتس اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره ۰۹۱۰۰۸۹۷۲۴۴پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیری خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که از چاپ نظرات حاوی توهین معذوریم. درج پیام مخاطبان صرفا انعکاس نظرات است و به معنای موافقت با آن نیست.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر