آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۵۸

 • هیجان گذرا در بورس تهران

  دنیای‌اقتصاد: بورس تهران در دومین روز معاملاتی هفته، چهره‌ای منفی به خود گرفت و در نهایت با افت ۸/ ۰ درصدی نماگر اصلی مواجه شد. هرچند در این روز بیش از نیمی از نمادها قرمزپوش شدند، اما صف‌های تشکیل‌شده در سمت خرید سهام به نسبت فروش طولانی‌تر بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد اگرچه با ثبت هر رشد قیمتی، برخی معامله‌گران سریعا دست به ماشه فروش می‌شوند، اما خریداران دست به نقدی مشاهده می‌شوند که با شناسایی فرصت خرید در محدوده منفی تابلو، روند بازار را تغییر می‌دهند.
 • نمایندگان مجلس و لیست متخلفان بورسی

  دنیای‌اقتصاد - زینب نورانیان: «بگم‌بگم»‌ها تمامی ندارد و در جدید‌ترین نمونه یک نماینده مجلس می‌گوید لیستی دارد که در آن نام ۵۰ متخلف بورسی که بازار سرمایه را «به قتلگاه سرمایه‌های مردم تبدیل کرده‌اند» در اختیار دارد و آن را به مراجع قضایی هم ارائه داده است. با این حال او هیچ بار نامی از این متخلفان نبرده و لیست را در اختیار عموم مردم نیز قرار نداده است. بعد از گذشت مدتی از ریزش بازار سرمایه، «سلطان بورس» شوخی‌ای بود که فعالان بورسی فضای مجازی با زبان کنایه و طنز درباره آن می‌نوشتند اما چندی بعد، خبرها از تبدیل شوخی آنان به واقعیت حکایت داشت.
 • افزایش سرمایه از محل صرف سهام با سلب حق تقدم

  مهدی محمودی - سعید احمدوند کارشناسان بازار سرمایه
  در بخش نخست این یادداشت که در صفحه ۹ روز پنج‌شنبه ۲۰ آذرماه به چاپ رسید، مروری شد بر انواع افزایش سرمایه در بازار سهام. بخش دوم یادداشت نیز شنبه ۲۲ آذرماه به چاپ رسید که ضمن تشریح افزایش سرمایه از محل صرف سهام با سلب حق تقدم به مزایای افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم پرداخت. این یادداشت در ادامه با ارائه چند نکته به جزئیات افزایش سرمایه از این محل خواهد پرداخت.
 • تعیین تکلیف جمعیت میلیونی جامانده از سهام عدالت

  دنیای‌اقتصاد: افت شاخص بورس، پست اینستاگرامی رئیس کل بانک مرکزی در رابطه با رشد مثبت اقتصادی، اجرای قانون جدید چک از بیستم دی‌ماه، تداوم تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی، دستگیری شبکه اخلال در نظام ارزی کشور توسط وزارت اطلاعات، تجمع‌های بازنشستگان تامین اجتماعی، ابلاغ مصوبه شورای عالی بورس برای افزایش سقف صندوق‌های درآمد ثابت به ۵۰ هزار میلیارد و... از جمله موضوعاتی در حوزه اقتصاد بود که در روز گذشته و در شبکه‌های اجتماعی توجه‌ها را به خود جلب کرده بود.
 • کاهش ریسک‌پذیری بازار سهام

  در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بازار سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه در میان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها را به سوالات، مشکلات و دغدغه‌های مطرح‌شده از سمت شما منتشر می‌کنیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر