آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۵۴

 • صنایع جذاب در ثلث پایانی ۹۹

  دنیای‌اقتصاد-زینب نورانیان: بازار سرمایه بعد از ریزش چند ماهه و اصلاح شدید قیمت‌ها از میانه آبان‌ تغییر مسیر داد و شاهد رشد قیمت سهام در این مدت بودیم. در این برهه زمانی برخی با کوچک‌ترین افت قیمتی هراسان از بازگشت به دوره اصلاحی شناسایی سود کرده و فروشنده می‌شوند و برای برخی دیگر افت قیمت‌ها فرصتی برای خرید سهام است. اما کدام گروه‌های بورسی از معیارهای ارزندگی برخوردارند؟ کارشناسان بورسی معتقدند اکنون که کاهش موارد تاثیرگذار بر اعتماد سهامداران به بازار سهام به روند صعودی بازار کمک کرده است، گروه‌های کامودیتی‌محور از جذابیت بالاتری برای سرمایه‌گذاری برخوردارند. با این حال تعیین‌تکلیف بودجه ۱۴۰۰ می‌تواند چشم‌انداز روشن‌تری پیش‌روی سرمایه‌گذاران قرار دهد.
 • بورس‌بازی در کانال پرریسک

  دنیای‌اقتصاد: بورس تهران در ادامه مسیر کاهشی روز دوشنبه، دیروز نیز با افت نماگر اصلی خود مواجه شد. به این ترتیب در پایان معاملات روز سه‌شنبه شاخص کل بورس تهران با افت ۵۵۲۸ واحدی (معادل ۴/ ۰ درصد) به محدوده یک میلیون و ۵۰۷ هزار واحد رسید. این مهم در حالی رقم خورد که در ساعت نخست معاملات شاهد عقب‌نشینی این نماگر به محدوده کمتر از ۵/ ۱ میلیون واحد نیز بودیم. اما در ادامه بازگشایی مثبت یکی از نمادهای بزرگ گروه فلزات اساسی سبب شد تا شاخص کل بخشی از افت صبحگاهی خود را جبران کند.
 • بعد از بورس، نوبت به بودجه ۱۴۰۰ رسید

  دنیای اقتصاد: روز گذشته گعده فعالان بورسی در شبکه‌اجتماعی توییتر، درباره سه نماد فملی، فارس و شستا صحبت می‌کردند که به گفته آنها سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص بورس داشتند. دل‌نگرانی دیگر برخی از این افراد هم درباره زمزمه‌های جدی‌شدن اجرای طرح مجلس در رابطه با کاهش تعهدات هسته‌ای و تاثیر آن روی بورس بود.
 • شاخص نیازمند اصلاح است

  در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بازار سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه در میان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها را به سوالات، مشکلات و دغدغه‌های مطرح‌شده از سمت شما منتشر می‌کنیم.
 • مسوولیت هیات‌مدیره در تنظیم، تصمیم و تصویب از دیدگاه قانون تجارت

  عباس وفادار- حسابدار رسمی و کارشناس رسمی دادگستری محمدکاظم تقدیر- وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
  چندی است که شاهد بحث همکاران حسابدار در گروه‌ها و کانال‌های تخصصی در مورد معنی، مفهوم و تعریف حقوقی سه کلمه «تنظیم»، «تصمیم» و «تصویب» در لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت ایران هستیم. مطالعه مطالب مطرح شده نشانگر دیدگاه‌های متفاوت و اختلاف نظر همکاران حسابدار در این مورد است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر