آرشیو روزنامه شماره ۵۰۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۳۶

 • کاتالیزور بانکی رشد بورس

  دنیای‌اقتصاد: با ثبت رشد ۸/ ۱ درصد شاخص کل برای پنجمین روز متوالی، این نماگر بیش از ۷ درصد از کف فاصله گرفت و به مرز کانال ۳/ ۱ میلیون واحد رسید. روز سه‌شنبه شنیده‌ها در خصوص محدود شدن سقف نرخ بهره بین بانکی به ۲۰ درصد در کنار مصوبات شورای عالی بورس برای صندوق‌ها واکنش مثبت بورس‌بازان را به‌دنبال داشت. در این میان افزایش ارزش دادوستدها و یکه‌تازی سهامداران خرد در زمین خرید سهام همزمان با پیشی گرفتن تقاضا از عرضه، نوید خروج از رکود و متعادل شدن سهام را می‌دهد.
 • صفر تا صد حرارت‌سنج سهام

  دنیای‌اقتصاد: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران که نمایان‌گر نبض اقتصادی کشور است در واقع عملکرد مجموع صنایع و شرکت‌ها را به فعالان اقتصادی در ارقامی به نمایش می‌گذارد. هر چند رصد کلی تغییرات بازار به واسطه شاخص کل حاصل می‌شود، اما این پارامتر تنها مبنا و معیار برای سرمایه‌گذاری نیست. در بورس تهران تنوع شاخص‌ها اعم از شاخص کل قیمت، شاخص هم‌وزن، شاخص قیمت و بازده نقدی، شاخص سهام آزاد شناور، شاخص بازار اول و بازار دوم، شاخص ۵۰ شرکت فعال، شاخص ۳۰ شرکت برتر و مواردی از این قبیل وجود دارد که سرمایه‌گذاران باید با توجه به نیاز، عملکرد هر یک از شاخص‌های سهامی را مورد ارزیابی قرار دهند.
 • سبزپوشی بورس از آن چه کسی است

  دنیای‌اقتصاد: بورس همین‌طور مثبت می‌ماند؟ الان بخریم یا بفروشیم؟ چه بر سر بازار سرمایه می‌آید؟ حیف، من باید صبر می‌کردم چون بازار خوب شده و چیزهایی از این دست جزو بحث‌های افراد در شبکه‌اجتماعی توییتر و گروه‌های تلگرامی اقتصادی است. افزایش احتمال ورود جو بایدن به کاخ سفید در بهمن‌ماه و مثبت ماندن چند روزه بورس، باعث شده افراد زیادی که دغدغه بازار سرمایه و بورس را دارند درباره آینده این بازارها و سرمایه‌گذار‌ها بنویسند.
 • کاهش ریسک معاملات از سوی بازارگردان

  در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بازار سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه در میان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها را به سوالات، مشکلات و دغدغه‌های مطرح‌شده از سمت شما منتشر می‌کنیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر