آرشیو روزنامه شماره ۴۹۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۹۹۵

 • سوء تدبیر بورسی در پاکت حمایت

  دنیای اقتصاد - محمد امین خدابخش: روز شنبه ناظر بورسی در اقدامی جدید خبر از ممنوعیت خرید و فروش روزانه سهام داد؛ این سیاست مهم‌ترین اصل بازار سهام یعنی نقدشوندگی را تهدید می‌کند. به‌نظر می‌آید مسوولان ارشد بازار سرمایه جای درمان را به مُسکن داده‌اند و قصد دارند به هر قیمتی جریان معاملات را به نفع کوچک‌نشدن شاخص کل منجمد کنند.
 • زشت و زیبای تزریق پول به سهام

  دنیای اقتصاد-زینب نورانیان: اختصاص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه که برخی از آن به‌عنوان خبری خوش در روزهای اصلاحی بازار سهام یاد می‌کنند، همچنان وضعیت نامعلومی دارد. با وجود آنکه زمزمه‌های نهایی شدن این خبر به‌صورت موقت شاخص‌های بورسی را سبز کرد اما به دلایل کارشناسانه‌ای همچون احتمال ایجاد تورم فزاینده ممکن است همانند پنج سال گذشته هیچ‌گاه به مرحله اجرایی نرسد. در این خصوص کارشناسان بازار سهام با وجود اذعان بر عدم تاثیر رشد قیمت سهام بر افزایش تورم معتقدند تزریق نقدینگی و اقدامات دستوری برای نگه‌داشتن مصنوعی شاخص در سطوح بالا و عدم توجه به ارزندگی سهام می‌تواند نتیجه‌ای عکس به دنبال داشته باشد. در این میان پیگیری‌های «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد احتمال اجرایی نشدن مصوبه تزریق منابع صندوق توسعه ملی به بازار سهام وجود دارد.
 • محتوای اطلاعاتی سود حسابداری

  علیرضا آقائی قهی حسابدار رسمی
  بیش از نیم قرن پیش، پژوهشی خارق‌العاده و به دور از باور درخصوص رابطه سود حسابداری و ارزش شرکت توسط محققان برجسته بال و براون انجام شد و تاثیر شگرفی در ادبیات حسابداری و بازار سرمایه بر جای گذاشت. نتایج حاصل از این پژوهش نشان می‌دهد سود حسابداری شامل اطلاعاتی است که سرمایه‌گذاران از آن اطلاعات برای تعیین ارزش شرکت بهره می‌برند.
 • نوسان‌گیری سوژه جدید کاربران شبکه‌های اجتماعی

  دنیای اقتصاد: روز گذشته جدا از اینکه هشتگ دلار جزو ترندهای شبکه‌ اجتماعی توییتر بود و تا لحظه تنظیم این گزارش بیش از دوهزار نفر با استفاده از این هشتگ درباره قیمت دلار و وضعیت بازار مطالبی را در صفحه‌های شخصی خود منتشر کرده بودند، هشتگ بورس نیز با هشتگ دلار به رقابت پرداخت و افراد زیادی صبح روز گذشته با استفاده از این هشتگ نظراتشان را درباره بورس تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.
 • صدای سهامدار

  روزنامه «دنیاى‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش مى‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلى در این حوزه از طریق واتس‌اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره ۰۹۱۰۰۸۹۷۲۴۴پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیرى خواهد شد. ذکر این نکته ضرورى است که از چاپ نظرات حاوى توهین معذوریم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر