آرشیو روزنامه شماره ۴۹۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۹۱۳

 • بهار تاریخی بورس تهران

  دنیای اقتصاد - شروین شهریاری: بهار ۹۹ پایان یافت و شاخص کل بورس تهران توانست با ثبت بازدهی ۱۴۰ درصدی، بهترین بهار تاریخ بورس را ثبت کند و در صدر دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری بایستد. این رکورد بی‌نظیر در حالی رقم خورد که دیگر متغیرهای این بازار نیز به سطوح جذابی دست یافته‌اند. جایی که دماسنج تالار شیشه‌ای یک میلیون واحد را درنوردید و میانگین روزانه ارزش معاملات خرد سهام از ۲۰هزار میلیارد تومان فراتر رفت. همزمان سهامداران حقیقی نیز نبض بازار را در دست گرفتند و خالص خرید مثبتی را رقم زدند.
 • پولی که در حساب کارگزاری‌ها می‌ماند

  دنیای اقتصاد-آرزو ترکتاز: «یک هفته از فروش سهامم می‌گذره اما هنوز پول تو حسابم نیومده.» این جمله در کنار ده‌ها جمله دیگر، تنها بخشی از گلایه‌های سهامدارانی است که با وجود فروش سهام، هنوز وجه به حساب آنها واریز نشده، مشکلی که کارگزاری‌ها آن را متوجه سهامدارانی می‌دانند که گزینه درخواست وجه را انتخاب نکرده‌اند.
 • طرح کاهش کارمزدها در بن‌بست

  دنیای اقتصاد: یک ماه از وعده وزیر اقتصاد درباره کاهش کارمزدها در بورس می‌گذرد اما شواهد امر نشان می‌دهد هنوز هیچ یک از ارکان بازارسرمایه اقدام موثری برای تحقق این وعده انجام نداده‌اند. به گزارش «دنیای اقتصاد» فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد، در اوایل خردادماه امسال دستور کاهش کارمزد کارگزاری‌ها تا سقف ۵۰ درصد را صادر کرد.
 • ورود زیرمجموعه‌های همراه اول به بورس

  گروه شرکت‌ها: مجمع شرکت ارتباطات سیار ایران برای هر سهم سال ۹۸ این شرکت یک هزار و ۵۶۵ ریال سود تصویب کرد. در این مجمع که با حضور بیش از ۹۲ درصد سهامداران تشکیل شد، مدیرعامل همراه اول با اشاره به دستاوردهای مالی شرکت ارتباطات سیار ایران در سال ۱۳۹۸ گفت: درآمد کل شرکت اصلی با حدود ۲۳ درصد رشد به ۱۸هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان رسیده است که بالغ بر ۸هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از این رقم درآمد حاصل از بخش خدمات بوده است. اخوان بهابادی سود خالص شرکت اصلی را معادل ۳هزار و ۶۰۵ میلیارد تومان اعلام کرد. مدیر عامل همراه اول همچنین از «ورود شرکت‌های زیرمجموعه همراه اول به بورس در سال جاری» خبر داد. وی در ادامه با اشاره به برنامه پنج ساله راهبرد همراه اول که با نام «منظومه» در حال اجراست، گفت: این برنامه، متمرکز بر توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مبتنی بر آخرین تکنولوژی و ایجاد کسب‌وکارهای نوآورانه است و بر آن هستیم تا از رهگذر اجرای این برنامه، نقشی تعیین‌کننده در گسترش خدمات دولت الکترونیک و سرویس‌های دیجیتال در کشور ایفا کنیم.
 • سومین هفته جولان پول حقیقی‌ها در بورس

  دنیای اقتصاد: حقوقی‌ها می‌فروشند؛ حقیقی‌ها می‌خرند؛ این تصویری دقیق ا ز روند حرکت بورس در ۳ هفته گذشته است. روندی که هفته گذشته هم ادامه یافت. چنان که محاسبات «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد؛ بورس تهران در هفته‌ای که منحنی شاخص کل با ۶/ ۶ درصد رشد ترسیم شد در مجموع شاهد جابه‌جایی یک هزار و ۶۷۲ میلیارد تومان نقدینگی از سبد (پرتفوی) سهامداران عمده به سبد سهام بازیگران خرد بازار بود. این سومین هفته متوالی بود که غلبه معامله‌گران حقیقی را در سمت خرید سهام به نظاره نشستیم.
 • فرغون‌سازان در بورس

  دنیای اقتصاد: بورس مسکن، این روزها جزو کلیدواژه‌های پرکاربرد در شبکه‌های اجتماعی و میان فعالان بازار است. خیلی از کاربران با استفاده از هشتگ‌های بازار سرمایه، بورس مسکن و ذی‌نفعان بخش مسکن درباره این سوژه جدید بازار در شبکه‌های اجتماعی اظهارنظر می‌کنند. شاهین چراغی یکی از اعضای شورای بورس است که در شبکه‌ اجتماعی توییتر خیلی پیگیر این موضوع است.
 • صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  روزنامه «دنیای‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش می‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلی در این حوزه با ستون «صدای سهامدار» تماس بگیرید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیری خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که از چاپ نظراتی که حاوی توهین است طبیعتا معذوریم.
 • وراث فعلا دست نگه‌دارند و نگران نباشند

  در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بورس و سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه در میان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها به سوالات یا مشکلات مطرح شده از سمت شما را اینجا منتشر می‌کنیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر